Jak skonfigurować sieć internetową

Witam,

od niedawna mam laptopa z Windows 7 i pojawił się problem z internetem. Do tej pory (na poprzednim komputerze jest windows XP) wystarczyło poprawnie wpisać adres sieci i wszystko było ok, a na obecnym jak wpisałam adres w miejsce “Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)” to co chwila mam przerwaną łączność albo nie mam internetu w ogóle. Skontaktowałam się z administratorem mojej sieci, który powiedział mi, że w windows 7 jest problem z przesyłem dużych pakietów i stąd brak internetu. Nie sądzę, żeby tak było, ponieważ problem pojawił się niedawno. Jak mogę skonfigurować połączenie, aby działało dobrze??

A masz mozliwość odczytania informacji na komputerze z WIN XP wykonując kolejno: menu START-uruchom-cmd a tam wydaj polecenie ipconfig /all i poszukaj informacji związanej z połączeniem lokalnym ewentualnie ethernet, zanotuj a potem wpisz jak adres sieciowy w win7 w odpowiednie pola. W razie problemów pytaj.

Zrobiłam tak jak mówiłeś i dokładnie to samo mam wpisane u siebie, pomijając oczywiście adres ip, bo na moim kompie jest z końcówką 5 a na brata 85, nie mogą być takie same, bo wyskoczy komunikat o konflikcie adresów ip w sieci :frowning: a wszystko inne jest wpisane identycznie #-o

Wepnij na tym samym kabelku komputer brata, jeżeli wszystko będzie działać to możliwe, że masz uszkodzoną kartę sieciową.

Jeśli nie będzie również działać poprawnie to możliwe, że uszkodzony jest sam kabel lub końcówka RJ45.

Jeśli problem “kabelkowy” czyli karta sieciowa i kabel będą dobre to w jaki sposób jest udostępniany net ? Dostawcą netu jest kablówka ? neostrada ?. Czy zanim podłączyłaś lapka z win7 to dwa komputery twój i brata działały jednocześnie z netem bez problemu?