Jak skonfigurować TP-Link TL-MR3420?

Jak skonfigurować router podany w tytule za pomocą kabla enthernet. Więc tak podłączyłem światłowód do routera. router połączyłem bezprzewodowo z laptopem wpisałem hasło i pisze że mam ograniczony dostęp ok wchodze w przeglądarke wpisuje tplinkwifi.net i pisze że nie mam internetu co zrobić bo pierwszy raz konfiguruje router prosze o szczegółowe odpowiedzi.

Hej,

A możesz mi napisać, w jaki sposób podłączyłeś do tego routera światłowód?

Pozdrawiam,
Dimatheus

No kablem enthernet do routera ten świetłowód to nie wiem po co napisałem

Hej,

  • A jak podłączysz kabel zamiast do routera to bezpośrednio do komputera, to dostęp do sieci jest możliwy?
  • Od jakiego operatora posiadasz łącze?
  • Jakie urządzenie posiadasz od operatora?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Łaćze od neti router tplink i jak podłącze bezpośrednio to działa ale chce mieć bezprzewodowo bo jeszcze telefon itp

Hej,

Bardziej mi chodzi o samo urządzenie od Netii, jakie ono dokładnie jest. Do domu pewnie przychodzi Ci światłowód, który ląduje w jakimś urządzeniu, a następnie kablem sygnał wędruje to tego TP-Linka. Czy może po prostu masz do domu wprowadzony kabelek sieciowy?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Kabel enthernet do domu do rutera (dom piętrowy) na dole i zrutera na dole kablem do góry i na górze chce zainstalować nowy router

W TP linku wyłącz DHCP i ustaw unikatowy adres IP routera. Oba routery łączysz ze sobą portami LAN.

Tak już zrobiłem

Konfigurując w ten sposób powinieneś zyskać połączenie z internetem, jednak panel zarządzania TP linka będzie informował o braku internetu, przez brak podłączonego kabla sieciowego na porcie WAN.

Już się udało