Jak skonfigurować TP link WR543G przez antenę zewnętrzną?

Witam. Proszę Państwa o pomoc, gdyż do tej pory miałem internet bezprzewodowo od routera na drugim końcu wsi. Mam antenę na dachu podłączoną pod kartę sieciową do komputera taką okrągłą wtyczką. Od wczoraj mam router TP Link WR543G i chciałbym wiedzieć czy przez tą antenę na dachu mogę podłączyć router, żeby wysyłał internet przez wifi w całym domu. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi i dokładnym wytłumaczeniu jak to skonfigurować.

adam12131 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Rozumiem, że sygnał od dostawcy odbierasz radiowo i chcesz radiowo przekazywać dalej? Tak, ten router to umożliwia, jednak do tego co Ty chcesz osiągnąć musisz stworzyć most bezprzewodowy, wydajność twojej sieci będzie niższa, gdyż router musi zarówno odbierać jak i przekazywać sygnał. Jeśli zależy Ci na wydajności, router musiałby tylko odbierać sygnał (może działać również jako AP Client) i dalej już po kablu, ewentualnie możesz dokupić dodatkowy access point.

Prawdopodobnie, gdy podłączysz antenę do routera, nie będziesz mógł się podłączyć do sieci, wówczas musisz zgłosić swojemu dostawcy nowy adres MAC, a dokładnie MAC access pointa (znajdziesz panelu routera), co prawda ten router ma możliwość klonowania MAC adresów, ale to działa tylko dla interfejsu WAN.

Czyli adres MAC mojego routera musiałbym jakoś wpisać do routera dostawcy?

Tak, musisz mu podać nowy MAC. Możesz spróbować podłączyć router, może ISP nie filtruje MACów.