Jak skonfigurować virtualbox pod domene

cze.żebym mógł podpiąć domenę pod xp z serwa jak podać ip  żeby działało?

 

94984646132555247392.png

 

 

69732706238404364196.png

DNS XP skieruj na kontroler domeny (jeżeli oczywiście tam jest uruchomiony DNS - a być powinien), czyli 192.168.1.100

XP musi mieć wirtualny interfejs ethernet ustawiony na tą samą podsieć / bindowanie a nie NATowanie. Nie napisałeś też co rozumiesz “pod domenę” - jak chcesz podpiąć pod AD, XP musi być w wersji Pro.

http://iv.pl/images/56881758070111792666.png

Nawiązując do pytania z prywatnej wiadomości:

  • na XP zamiast 127.0.0.1 wpisz 192.168.1.100

  • upewnij się, że nazwa Twojej domeny AD to megacrack.cu

  • upewnij się, że komputery są w tej samej podsieci (ping 192.168.1.100 z XP na kontroler domeny),

  • upewnij się, że serwer DNS jest uruchomiony na kontrolerze domeny - po zmiane na XP adresu serwera DNS (jak podałem wyżej) wpisz:

    ipconfig /flushdns
    nslookup wp.pl

Podaj wynik drugiej komendy.

p.s. ćwiczenie AD na XP jest lekką pomyłką, rób to chociaż na W7.

robiłem wszystko od nowa jak filmie tutaj nawet dawałem to samo ip i nie odbiera danych  na xp ; / https://www.youtube.com/watch?v=_v3uYOdH7RU

Nie rozumiem co oznacza “to samo IP”. Wrzucaj screeny, wrzucaj wyniki komend co Ci podałem, wrzuć screen z właściwości tego kontrolera domeny (screen z prawy klawisz na “Computer” i “Properties” na kontrolerze domeny). Pisz dokładnie - ja Tobie go poświęcam, to nie mnie zależy.

no normalnie nie pinguja się  w xp mam ustawione windows serwer: i jak wpisuje ping 10.10.10.1 w xp nie pinguje to samo na xp

 

adres ip: 10.10.10.1

Zupełnie inne adresy podajesz na górze, teraz co innego. Nic nie wspominasz o konfiguracji maszyn wirtualnych - jak są ustawione wirtualne interfejsy, czy kontroler domeny to też wirtuana maszyna, czy w tej samej sieci rozgłoszeniowej…

 

 

Zacznij pisać tak, żeby ktoś zrozumiał o co Ci chodzi:

  • nie potok myśli, ale pełna wypowiedź,

  • jak możesz, to zrzuty ekranu dodawaj,

  • używaj SHIFTu i klawisza ALT (zdanie rozpoczynamy wielką literą, używamy znaków diakrytycznych).

W ustawieniach wszystkich VMek wybierz najlepiej typ połączenia sieć wewnętrzna (internal network) i przypisz adresy IP (każdy host musi mieć inny adres, nie mogą się powielać). Jeśli chcesz mieć wyjście do Internetu, to albo WS będzie miał dwie karty sieciowe, albo wszystkie VMki będą działać w typie sieci NAT Network. Ważne połączenie NAT i NAT Networks to nie to samo. Ciebie interesuje to drugie, jeśli zdecydujesz się na te rozwiązanie.