Jak Skonfigurować WiFi w systemie OpenSUSE 11.1


(Paw Sosa) #1

Z powodu tego że z Windowsem mam coraz więcej problemów postanowiłem nagrać OpenSUSE 11.1. Wszystko ładnie się nagrało, tylko kompletnie nie wiem jak skonfigurować Wi-Fi, przeczytałem wiele for, na tym forum znalazłem 2 tematy tyczące się konfiguracji wifi pod suse ale żaden mi nie pomógł, kompletnie nie wiem co robić... Mój model routera to NetGear WNR-2000 , karta sieciowa to Via Rhine II Fast Ethernet Adapter.

Co do komendy w linuksie "hwinfo --wlan" to nie ukazuje mi szeregu informacji, migną szybko informacje w jednym pasku i znikają. Jest też opcja że źle szukałem, jestem w końcu człowiekiem >< Dziękuję za każdą pomoc.


(rozwalkompa) #2

Poszukaj MadWifi dla OpenSuse'a

http://en.opensuse.org/Atheros_madwifi


(dragonn) #3

Daj wynik lspci i lsusb (tylko jeżeli karta sieciowa jest na usb). rozwalkompa no nowszych jądrach raczej się używa ath5k.


(Paw Sosa) #4

To jest po komendzie lspci:

http://www.wklejto.pl/42734

To jest po komendzie lsusb

http://www.wklejto.pl/42735


(dragonn) #5

Czyli ath5k i madwifi nie dają rady bo nie masz karty z Atheros, co daje sudo ifconfig. Masz wi-fi na płycie głównej? Czy ta Rhine II Fast Ethernet Adapter to w ogóle jest karta wi-fi, bo to chyba tylko Ethernet jak mówi nazwa.


(Paw Sosa) #6

Ogólnie na początku miałem sam modem podprowadzony pod Kartę Sieciową, później został dokupiony Router, który jest teraz podłączony pod modem (do laptopa potrzebowałem). Z tego co się orientuję Adapter to po prostu Karta sieciowa, z Wi Fi korzystam przez Router.


(dragonn) #7

A na windows miałeś wi-fi i daj wyniki sudo ifconfig.


(roobal) #8

Bo to jest ethernetówka:

00:12.0 Ethernet controller: VIA Technologies, Inc. VT6102 [Rhine-II] (rev 7c)

Tej karty w ogóle nie widać, chyba że to jest ta karta, w co wątpię:

Bus 003 Device 003: ID 0471:017a Philips

Jeśli masz możliwość przeczytaj na jakiejś naklejce na tej karcie sieciowej z jakiego czipsetu korzysta albo chociaż jaki to model karty :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Paw Sosa) #9

W razie czego z komendy sudo cofig:

http://www.wklejto.pl/42741

Router non stop mam podłączony i Wi Fi pod Windowsem mi działa, co do modelu karty to już zaraz sprawdzam i zaraz zrobię Edit.


(dragonn) #10

To wszytko? Bo nawet ci karty do Ethernet nie wykrywa.


(Paw Sosa) #11

Co do karty wydaje mi się że jest wbudowana w płytę główną, z tego co widziałem w środku Blaszaka. Wydaję mi się że moja płyta to 4CoreDual-SATA2. Ewentualnie z tą kratą mógł mnie zmylić Everest, bo w nim sprawdzałem to co mam...


(dragonn) #12

http://www.asrock.com/MB/overview.asp?M ... Dual-SATA2 na pewno nie jeżeli to jest twoja płyta.


(Paw Sosa) #13

Z tego co wyczytałem po uruchomieniu Komputera ponownie to 4Coredual SATA2


(dragonn) #14

Wiesz to daj screeny z Everest, może to na pomoże.


(Paw Sosa) #15

Tutaj jest "Karta Sieciowa" przynajmniej to co mówi Everest:

Tutaj jest Płyta główna


(roobal) #16

Zamiast zrzutów lepiej zrób raport i wklej najlepiej tu na forum przy użyciu BBCode.

Pozdrawiam!


(dragonn) #17

Tylko że tak karta sieciowa co pokazałeś nie jest wi-Fi, pokaż jeszcze screen z menadżera urządzeń w windowsie (karty sieciowe). Masz w ogóle wi-fi w tym kompie i wiesz co to jest?


(Paw Sosa) #18

No dobra przepraszam źle zrozumiałem cały temat Konfigurowania połączenia internetowego pod system Linux >< Nie no temat do zamknięcia... Jeszcze raz przepraszam za problem :confused: Dałeś mi do myślenia z tym pytaniem >< Zdałem sobie sprawę że dążę do czegoś co jest w moim wypadku niemożliwe :confused: Ehhh...