Jak skonfigurować WIFI?

Witam

Posiadam w domu router Pentagrama Cerberusa w którym mam wprowadzoną neostrade. Mam także router WIFI T-COM T-Sinus 154, kiedyś to wszystko było ze sobą połączone i wifi chodziło wyśmienicie, jednak kiedyś podczas remonmtu wszystko odlaczylem i już nie podłączyłem, teraz potrzebuje zrobić sieć WIFI, jednak nie mam kompletnie wiedzy jak to zrobić…

Domyślam się że modem WIFI powinien być podpięty pod router pentagrama, mam 2 kable, jeden jest prosty a drugi crossowany i nie wiem ktorym podlaczyc i jak podlaczyc ?

NA modemie wifi mam 2 gniazda, jedno LAN, drugie t-DSL, wydaje mi sie, że kablem z pentagrama do gniazda LAN, problem w tym, ze ani klablem crossowanym, ani prostym na modemie wifi ani pentagramie nic sie nie zapala…

Witam,

Najlepiej kupić jedno urządzenie tzn router wi-fi z wbudowanym modemem adsl.

W Twoim przypadku:

TP ---- (xDSL)cerberus(LAN)------(LAN)T-COM(wireless))) ((((wireless)PC

Jaki kabel nie powinno mieć znaczenia ponieważ wiekszość użądzeń od wielu lat wyposażona jest w mechanizm auto MDI/MDIX, natomiast jakaś reakcja “diody” powinna być.

Sprawdz czy gniazda fizycznie działają. Weź dowolny komputer z działającą kartą sieciową i połącz z nim kablem najpierw jedno potem drugie urządzenie i zobacz co teraz pokazują diody. Innego pomysłu nie mam.

Pozdrawiam

gniazda działają, bynazjmniej w carberusie bo ciagnie z niego obecnie internet kablem…

co z drugim sprzętem po podłączeniu do niego komputera ?

a więc znowu podłączyłem kablem z cerberusa do tego WIFI, i na Cerberusie zapalila sie dioda LAN3 natomiast na tym modemie WIFI mam gniazda POwer (pali się) WLAN - nie pali sie, LAN - nie pali sie oraz tDSL-nie pali sie