Jak skonwertować duży plik avi a potem wrzucić na płytkę dvd

Witam, mam plik .avi o wielkości 11gb z kamery zgrany. Teraz chcem go zgrać na płytkę dvd, aby można było oglądnąć wesele na odtwarzaczu DVD w telewizorze. Jak go skompresować aby zmniejszyć wielkość nie tracąc na tym na jakości? aby zajmował max 4.7 gb gdyż tyle ma płytka dvd. Następnie jak go nagrać na płytę dvd, po prostu przez nero? ale co wybrać dysk z danymi czy jakąś inną opcje?

nie da się nie stracić na jakości zmniejszając objętość -może lepiej podzielić…

jeżeli na płytę w niezmienionej formie -to może być dysk z danymi…

-pytanie dotyczy jeszcze jakie formaty obsługuje DVD…

-w jaKIEJ ROZDZIELCZOŚCI JEST TERAZ PLIK AVI ?

teraz tzn? po zgraniu z kamery plik .avi wynosi 11gb. nie wiem w czym go skonwertować chcialem windows dvd maker ale gdy wczytuje film to się wiesza, a wczytałem prison break’a to wczytał normalnie pewnie dlatego, że za duży rozmiar pliku. Wiem ze nie da się go skonwertować bez straty jakości ale wiem, że jakoś się da nie tracąc jej aż tak dużo bo widziałem filmy z wesela i jakość była bardzo dobra.

-temat jest bardzo obszerny

-może tu coś znajdziesz dla siebie -http://www.divx.pl/articles.php

poprostu chcem zmniejszyć plik z kamerki który ma 11gb na jakis 4.7 gb aby móc go nagrać na płytkę dvd a następnie odtworzyć to na odtwarzaczu dvd

Proponuję zajrzeć na stronę www.cdrinfo.pl są tam tematy na temat konwersji i obróbki filmów.

tematyka nie jest taka prosta by móc “poprostu” dać zwięzłą receptę…

Ja to robię Ulead Video Studio.Za free można z powodzeniem użyć Nero Vision Express(dodawany często do nagrywarek DVD).Można tam ustawić tak bitrate aby można było zmieścić film na płycie DVD.Można też zrobić swoje menu.Pozdrawiam!