Jak skonwertować forum na inny system?

Witam. Otóż tak. Mam stronę na jednym hostingu i zainstalowany jest tam phpBB2_by Przemo 1.12.5. Ale strona zaczyna mi “padać” i chcę ją przerzucić na inny serwer (hosting) i od razu zmienić z phpBB2 by przemo na SMF. Jest taka opcja? Bo znalazłem konwerter, lecz niewiem co mam z nim zrobić aby nie stracić żadnych danych.

Proszę o wyrozumiałość i instrukcję krok po kroku, lub kogoś komu mogę powierzyć takie zadanie :wink: .

Pozdrawiam.

Jak chcesz konwertera, to szukaj na supporcie skryptu, na który chcesz się przerzucić.

Konwerter mam… Ale nie wiem jak w ogóle rozpocząć konwersję… Czy pierw trzeba zainstalować jakoś SMF czy co?

A jest jakieś readme? :stuck_out_tongue:

nie… Są dwa pliki. Jeden .sql a drugi .php

Witam

Tu ,masz instrukcje co i jak http://docs.simplemachines.org/index.php?topic=15 ( strona w języku angielskim )

Pozdrawiam

Dzięki wszystkim. Poradziłem sobie.

Trzeba było założyć nowy folder w FTP np. “SMF” i tam wgrać oprogramowanie (smf w tym przypadku) i je zainstalować, a podczas instalacji podać tę samą bazę danych. Potem wystarczyło wgrać te pliki konwertera też do tego założonego folderu i uruchomić konwerter przez www.


TEMAT DO ZAMKNIĘCIA! :wink:

P.S - możecie mi teraz pomóc w przenoszeniu bazy danych? Link do tematu poniżej:

viewtopic.php?f=18&t=228447