Jak skonwertowć film,aby miał dobrą jakość,ale niski rozmiar


(arus21) #1

Mam parę filmów w formacie .avi i muszę je skonwertować, żeby zajmowały mniej miejsca, gdyż wysyłam je na YouTube, a mam wolny internet. Na razie próbowałem do .rmvb i jakość nie jest jakaś super. Używam programu Format Factory, który konwertuje chyba wszystkie formaty audio i video. Proszę was o rady, jaki mam ustawić kodek, format, bitrate itp.


(Wojtekbogocki) #2

Najlepszym wyborem będzie pewnie mkv. Rmvb też jest bardzo dobre ale i tak niezależnie jaki format wybierzesz musisz sobie podobierać odpowiadające ci parametry obrazu i dźwięku.


(arus21) #3

Przekonwertowałem do .mkv z kodekiem Xvid i film zajmował więcej miejsca, a z kodekiem AVC(H264) tylko o 10% mniej. Jakieś inne propozycje?


(Agatonster) #4

arus21 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Frankfurterium) #5

Parę sprostowań:

MKV to tylko kontener, do środka możesz wrzucić cokolwiek. Od samego kontenera nic (ani jakoś, ani rozmiar) nie zależy.

MKVtoolnix nie modyfikuje obrazu, tylko muksuje strumienie do i z kontenera.

Głupoodporne automaty są małokonfigurowalne, więc cudów nie oczekuj.

Jeżeli chcesz pozostać przy FormatFactory, w ustawieniach wyjściowych wybierz odpowiednie bitrate, a następnie modyfikuj w górę lub w dół, żeby osiągnąć żądaną wielkość przy zachowaniu jakości. Żeby poszło szybciej, przy szukaniu odpowiedniej wartości możesz okroić film do kilku sekund (ustawienia wejściowe).