Jak skopiować dane z CD na dysk PC?

Chciałem zrobić kopię zapasową czterech płyt CD z danymi,które później chcę nagrać na płytę DVD.Kiedy robię to w NERO,to po przegraniu każdej płyty prosi aby włozyć płytę CD.Jak mu daję anuluj,to zawartość CD z dysku się kasuje.Jakim programem mam to zrobić?

W takim wypadku możesz skopiować zawartość płyt na dysk a następnie nagrać dysk dvd z danymi

Pobierz sobie program Alcohol 52%.

Później uruchom program i wybierz kreator odczytu. Dzięki temu stworzysz sobie obrazy płyt.

Jeżeli robisz kopię mając jeden napęd to w pierwszym etapie obraz płyty jest tworzony na dysku, następnie program prosi o włożenie czystej płyty i nagrywa ten obraz na płytę i kasuje obraz z dysku po nagraniu na płytę

Jeśli nie chcesz nagrywać na płytę a wystarczy Ci kopia na dysku, to użyj w Nero opcji “utwórz obraz płyty”

Mam obrazy czterech płyt.A teraz czym to nagrać na płytę DVD?

Jeśli nagrasz 4 obrazy na 1 dysk to aby to otworzyć będziesz potrzebował jakiegoś programu emulującego napęd CD

Nie będziesz mógł tych plików zwyczajnie eksplorować w eksploratorze windows.

Nie prościej zrobić tak:

  1. tworzysz 4 katalogi na dysku komputera

  2. kopiujesz plik w “zwykły” sposób pliki (np. jakiś manager plików) - 1 CD 1 Katalog

  3. Nagrywasz wszystkie 4 katalogi na DVD za pomocą opcji nagraj dysk z danymi

gbartosz83 , podałeś najgorszy z możliwych sposobów, w niesprzyjających okolicznościach straci możliwość bootowania z tych płyt (jeśli była taka możliwość w oryginalne)

czecho , Jeśli są to obrazy (np. *.iso) to w każdym programie do nagrywania (w Nero też) jest funkcja - “Nagraj obraz płyty” - uruchamiasz tą funkcję, wskazujesz obraz .iso płyty, którą chcesz nagrać i zatwierdzasz wybór.

czecho nie zaznaczył czy są to płyty bootowalne, nie zaznaczył czy chce zrobić kopie zapasowe gier czy programów - wówczas zgadzam się opcja bootowania jest potrzebna.

Ja podałem przykład dla płyt z danymi zakładając że są to pliki z danymi: nie będące oprogramowaniem lub grami.

Wówczas niezbędna jest możliwość eksplorowania pojedynczych katalogów i plików umieszczonych na DVD.

gbartosz83 , Tylko po co wyodrębniać pliki i foldery z obrazu skoro .iso (lub innego formatu obrazu, np. *.nrg) skoro jest on idealnym źródłem do nagrania na płytę i nie musimy się zastanawiać czy czasami źródłowa płyta nie była bootowalna?

Skoro robi kopie zapasową to całkowicie zbędne jest przeglądanie zawartości i ich wyodrębniania - przecież po to właśnie istnieje format obrazu płyty (.iso, img, nrg i inne)

Kopia zapasowa bez ingerencji w strukturę plików i folderów zapewnia najbardziej wierną kopię źródła, do tego jest chyba najmniej pracochłonna przy wykonywaniu tej kopii.

Płyty są bootowalne. gbartosz83 , zrobiłem juz wcześniej tak jak piszesz,ale za każdym razem muszę otwierać każdy folder z osobna.Czy da się tak zrobić,aby po nagraniu na DVD płyta sama się otwierała?Robiąc obraz płyty(iso, img, nrg ) i chcący je nagrać to muszę mieć cztery płyty CD,a mi chodzi o to,aby cała kolekcja znajdowała się na jednej płycie DVD.Chyba,ze się mylę,to mnie poprawcie

w pełni się z tobą zgadzam, tylko na początku czecho nie napisał co kopiuje, dlatego podałem mój pomysł, jeśli byłaby to na przykład kolekcja zdjęć to lepiej skorzystać z mojego sposobu, teraz wszystko jest jasne…

Są to płyty wydane przez National Geografic “Podstawy fotografii”,a na nich m.in zestaw ćwiczeń,które samemu możemy wykonać.

Jeśli są to płyty bootowalne to najłatwiej zrobić obraz płyt .img i otworzyć programem Vitual CloneDrive.

http://www.dobreprogramy.pl/Virtual-CloneDrive,Program,Windows,12817.html