Jak skopiować dane z dysku PC na dysk laptopa?

(greghostor) #1

jak skopiować dane z dysku PC na dysk laptopa ?

Dzięki :slight_smile:

(MarS) #2

Podłączając go np odpowiednim adapterem do gniazda usb. Przejściówka taka to sata/ata do usb

(greghostor) #3

nie posiadam

(CoperPL) #4

jesli dysk masz podlaczony do komputera możesz zrobić to za pomoca zwyczajnego kabla do internetu łącząc 2 komputery (stacjonarny z laptopem) i przesłać dane na laptopa przez sieć lan. Jeśli używasz wi-fi poprostu znajdz swój komputer w sieci i prześlij pliki.

(falcon89) #5

Podłącz dysk z laptopa w komputerze.

(Walkiria 84) #6

jeśli masz odpowiednie złącza w laptopie i stacjonarce to możesz też użyć kabla firewire (ieee1394)

(greghostor) #7

jak skonfigurować sieć lan ?

(mrFreeze) #8

Masz najprostsze rozwiązanie falcon89 Ci napisał. Nie masz pendrive jeszcze prostsze rozwiązanie.

(greghostor) #9

jak mam go podłączyć jak on jest w laptopie ?

(Kpc21) #10

http://www.gim2so.edu.pl/technika/inf/prezentacje/MalaSiecDomowawWindowsXP.exe

(mrFreeze) #11

Myślenie nie boli. Wyciągasz dysk z laptopa podłączasz w PC i kopiujesz następnie dysk przekładasz z powrotem do laptopa.

(greghostor) #12

na jednym mam win 7 a na drugim win 8

(km_00618) #13

Przez ten czas za pomocą pendrive’a byś zgrał te dane parę razy. I kup sobie kabel sieciowy do połączenia komputerów.

(Walkiria 84) #14

i co z tego. jeśli podepniesz dysk prawidłowo to komputer uruchomi się normalnie, a drugi dysk (ten z laptopa) będzie widoczny jako kolejny dysk twardy oznaczony chyba “dysk wymienny”

(greghostor) #15

a jeśli mam router to moge przesłać bezprzewodowo na laptopa ? jako sieć domowa czy coś w tym stylu

tylko pytanie jak prędkość ? bo mam internet wysyłanie 0,5mbit

(Dimitrij) #16

Z tego co się orientuję to prędkość w sieci domowej jest uzależniona od rodzaju standardu nadawania, czyli b/g/n, jeżeli masz standard g to jest to prędkość 54 Mb/s, a w n 150 Mb/s. Twoja prędkość internetu nie ma tu nic do rzeczy.

(Kpc21) #17

Zgadza się, łącze internetowe nie ma nic do rzeczy, przecież to nie idzie przez Internet.

Co do standardów Wifi, jeśli już, to przy g jest 54 Mb/s, a przy n 150 Mb/s. Czyli 8 razy mniej. Ale to tyczy się idealnych warunków, w praktyce transfer będzie mniejszy.

Po zwykłym Ethernecie przy połączeniu bezpośrednim na dobrej jakości kablu (i przy kartach sieciowych w obu komputerach obsługujących Gigabit Ethernet - trzeba sprawdzić w specyfikacji laptopa i płyty głównej ze stacjonarnego) powinieneś uzyskać transfer 1 Gb/s. Przez router, o ile obsługuje on Gigabit, tak samo. W przeciwnym wypadku będzie 100 Mb/s. I tu nie ma kwestii idealnych warunków. Sprzęt spełnia parametry standardu, to jest gwarantowane 100 Mb/s czy 1 Gb/s.

(greghostor) #18

W jak sposób mam to zarobić ?

(Dimitrij) #19

Proponowałbym zerknąć sobie w google, a tu masz przykład

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/siec-domowa/2012/06/udostepnianie-plikow-w-sieci-lokalnej.aspx

(greghostor) #20

dzięki wam :slight_smile: