Jak skopiować dane z dysku PC na dysk laptopa?

jak skopiować dane z dysku PC na dysk laptopa ?

 

Dzięki :slight_smile:

Podłączając go np odpowiednim adapterem do gniazda usb. Przejściówka taka to sata/ata do usb

nie posiadam

jesli dysk masz podlaczony do komputera możesz zrobić to za pomoca zwyczajnego kabla do internetu łącząc 2 komputery (stacjonarny z laptopem) i przesłać dane na laptopa przez sieć lan. Jeśli używasz wi-fi poprostu znajdz swój komputer w sieci i prześlij pliki.

Podłącz dysk z laptopa w komputerze.

jeśli masz odpowiednie złącza w laptopie i stacjonarce to możesz też użyć kabla firewire (ieee1394)

jak skonfigurować sieć lan ?

Masz najprostsze rozwiązanie falcon89 Ci napisał. Nie masz pendrive jeszcze prostsze rozwiązanie.

jak mam go podłączyć jak on jest w laptopie ?

http://www.gim2so.edu.pl/technika/inf/prezentacje/MalaSiecDomowawWindowsXP.exe

Myślenie nie boli. Wyciągasz dysk z laptopa podłączasz w PC i kopiujesz następnie dysk przekładasz z powrotem do laptopa.

na jednym mam win 7 a na drugim win 8

Przez ten czas za pomocą pendrive’a byś zgrał te dane parę razy. I kup sobie kabel sieciowy do połączenia komputerów.

i co z tego. jeśli podepniesz dysk prawidłowo to komputer uruchomi się normalnie, a drugi dysk (ten z laptopa) będzie widoczny jako kolejny dysk twardy oznaczony chyba “dysk wymienny”

a jeśli mam router to moge przesłać bezprzewodowo na laptopa ? jako sieć domowa czy coś w tym stylu

tylko pytanie jak prędkość ? bo mam internet wysyłanie 0,5mbit

Z tego co się orientuję to prędkość w sieci domowej jest uzależniona od rodzaju standardu nadawania, czyli b/g/n, jeżeli masz standard g to jest to prędkość 54 Mb/s, a w n 150 Mb/s. Twoja prędkość internetu nie ma tu nic do rzeczy.

Zgadza się, łącze internetowe nie ma nic do rzeczy, przecież to nie idzie przez Internet.

 

Co do standardów Wifi, jeśli już, to przy g jest 54 Mb/s, a przy n 150 Mb/s. Czyli 8 razy mniej. Ale to tyczy się idealnych warunków, w praktyce transfer będzie mniejszy.

 

Po zwykłym Ethernecie przy połączeniu bezpośrednim na dobrej jakości kablu (i przy kartach sieciowych w obu komputerach obsługujących Gigabit Ethernet - trzeba sprawdzić w specyfikacji laptopa i płyty głównej ze stacjonarnego) powinieneś uzyskać transfer 1 Gb/s. Przez router, o ile obsługuje on Gigabit, tak samo. W przeciwnym wypadku będzie 100 Mb/s. I tu nie ma kwestii idealnych warunków. Sprzęt spełnia parametry standardu, to jest gwarantowane 100 Mb/s czy 1 Gb/s.

W jak sposób mam to zarobić ?

Proponowałbym zerknąć sobie w google, a tu masz przykład

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/siec-domowa/2012/06/udostepnianie-plikow-w-sieci-lokalnej.aspx

dzięki wam :slight_smile: