Jak skopiowac film z płyty dvd ktory ma powyzej 4.7 gb

A wiec mam film na dvd, ktory ma powyzej 4.7 gb (180 min) [płyta dvd ma 4,7 giga] jak ja mam go sobie zgrac. Probowałam w nero zrobic tak: kopiuj cała płyte, wsadziłam ten film, nero robił obraz płyty i potem miałam włozyc czysta płyte i wyskoczyło ze jest za mało miejsca. Co mam zrobic zeby nagrac, jakos podzielicz czy co??? Prosze o pomoc, cierpliwosc i dokładny opis co mam zrobic, z gory dzieki

ja polecam DVD Shrink 3.2

http://www.cdrinfo.pl/download2.php?fil … &baza=soft

automatycznie dopasowuje film tak aby wszedł na płytkę 4,7 GB

podstawowe pytanie…chcesz zgrać na płyte cd cy dvd :?

jak na cd to musisz plik podzielić na kilka kawałków. możesz to uczynić total commanderem

jak na dvd. to możesz np. plik który masz na płycie dvd wrzucić na pulpit i wtedy zgrać ponownie kompliacje.

Tak ale ten plik wrzociłam na pulpit i chciałąm go otworzyc na kompie i co? obraz jest zielony, nic nie widac tylko zielone, kodeki ma dvix i jeszcze inne

hmmm może zacznijmy od początku. masz płyte dvd o pojemności 4.7 gb na której jest film i wrzuciłaś ten film na pulpit tak? i co masz zamiar teraz zrobić? tylko odtworzyć film czy jeszcze znów go wypalić z płyty na której masz film?

czym chcesz odtworzyć film? masz wszystkie odpowiednie kodeki? sam dvix to za mało

opis do DVD Shrink

Klikasz na Open Disc -> wybiersz napęd w którym jest film. Następuje Analizowanie płyty. Klikasz potem na Backup. Z następnego okna wybierasz w pozycji Select backup target: ISO Image File a w pozycji Select target image file wybierasz miejsce gdzie ma zapisać obraz. Tylko pamiętaj że obraz musisz zapisywać na partycji NTFS

ja za pomocą tego programu zmniejszyłem rozmiar filmu z 7 GB do 4,7 :stuck_out_tongue:

jeszcze nie wiem czy skorzystam z DVD Shrink mozeliwe ze tak, ale jeszcze chciałabym sie dowiedziec jak zrbic zeby mozna było ogladac film z dysku i dodatkowo nagrac go kumpeli na dvd

jeżeli chodzi o obraz dysku i obejrzenie go to możesz użyć wirtualnych napędów. A jak nagrać na DVD ? Normalnie - w nero wybierasz aby zapisał obraz na dysk 8)

a masz nagrywarke dvd? zacznijmy od tego :?

nagrywarka dvd umożliwia zapis płyt dvd i cd a nagrywarka cd tylko cd.

trzeba mieć odpowiedni program do odtworzenia filmu który jest w formacie dvd. a do tego kodeki jakie dny film wymaga

jak sie uzywa wirtualnych napedów

korzysta się np. z programu daemon i się tworzy wirtualny napęd.

DAEMON Tools v 3.2

http://windows.online.pl/pliki/daemon320.exe

instalujesz - potem robisz reset - odpalasz ten program i klikasz na coś takiego jak mount drive - czy jakoś tak - dokładnie nie pamiętam

no ja mam ten program naciska tak ja ty mówisz i nic, ja mam ten film na dysku jako dvd (czyli jakies pliki adio-ts i video-ts) to niechec sie otworzyc na wirtualnym napedzie

a masz płytę źródłową ? Bo jak mówisz że masz foldery audio, video etc to to nie jest obraz. Musisz mieć płytkę źródłową i zgrać obraz tak jak pisałem DVD Shrink i wypalić w Nero.

aha dobra dzinks, tak zrobie