Jak skopiować kartę pamięci z AutoMapą

Mam kartę pamięci microSD o pojemności 1GB, w palmtopie HTC TyTN II, na której jest AutoMapa. Kupiłam większą Kingston 4GB i mam pytanie, jak skopiować dane? Próbowałam przez kopiuj/wklej, wszystko działa poprawnie, oprócz AutoMapy. Do palmtopa mam oryginalną płytę z instalką AutoMapy, która nie była używana, jest zaklejona, ale program był zainstalowany i działał. Nie wiem czy można go w jakiś sposób skopiować, czy trzeba jeszcze raz instalować z płyty? Sieć Orange.

Rozumiem, że skopiowałaś już na nową kartę, ale Ci nie chodzi, tak?

Tak, skopiowałam na kompie cała zawartość jednej karty na drugą. AutoMapa nie chodzi z kliknięcia na standardowe ikony w Programy, ale uruchamia się przez Eksplorator plików poprawnie. W Programy są jej ikonki, ale nieaktywne, białe.

W takim wypadku ja bym proponował instalację z płyty, o której pisałaś. Zapewne też w taki sposób była wcześniej instalowana na tą starą kartę.

Palmtopa odkupiłam, ale płyta CD z AutoMapą jak i z systemem jest nieużywana, zaklejona oryginalnie. Na płytce jest klucz licencji. W eksploatorze są również jakieś wpisy “Demo” (EU i PL), czy to oznacza, ze Orange zainstalował pełną wersję, czy tylko Demo? Na karcie pamięci jest napis AutoMapa. Jak instalować, bo czytałam różne propozycje, teraz nie wiem czy dotyczyły oryginału, czy jakichś lewych wersji.

jak masz auto mapę na karcie zainstalowaną i masz czytnik kart pod usb to może użyj narzędzia “kopia zapasowa” o ile masz xp. start -> programy -> akcesoria -> narzędzia systemowe -> kopia zapasowa

robisz kopie karty 1gb, zapisujesz na dysku, później przywracasz kopię ale na kartę 4gb.

AM nie można zainstalować na kartę pomięci,tylko na urządzenie z kartą pamięci.W twoim wypadku musisz włożyć nową kartę do PCC,następnie zsynchronizować PC z PPC(poprzez program synchronizujący który masz na płytce zakupionej razem z HTC) następnie odpalasz płytke z automapą,i instalujesz AM na PCC(instalator poprowadzi cię za rękę) Jeżeli HTC cię zapyta gdzie instalować-zaznaczasz-karta pamięci.Kopię karty można wykonać jedynie w przypadku,kiedy AM jest zakupiona jako karta pamięci (nie płyta)- a i tak są ograniczenia kopiowania(można kopiować tylko trzy razy).

Jeżeli AM masz zainstalowaną na poprzedniej karcie,a płytę nie otwartą(i pisze na niej demo),to albo poprzedni właściciel zainstalował AM z instalki pobranej ze strony AM (i wykorzystał tylko klucz licencyjny który masz na płycie) albo wgrał nie orginała.W twoim przypadku zadzwoniłbym do niego,żeby powiedział o co kaman.

Na płycie nie ma napisu Demo, tylko znalazłam takie wpisy w Eksploatorze plików na urządzeniu. Karta pamięci dołączona do palmtopa, oryginalna ma napis AutoMapa. Właściciel niczego nie instalował, sądzę, że instalka była już z Orange.

Całkiem możliwe iż orange przy zakupie zainstalowało mu AM (albo jej :smiley: ) z jakiegoś innego nośnika.Dla ciebie najważniejszy jest klucz który masz na płycie.W razie czego,odpal na PCC automape,wejdź do Menu>O programie i spisz sobie dane-licencje posiada,adres itp.Następnie zainstaluj na nowej karcie tak jak napisałem wyżej.Kiedy zainstalujesz i odpalisz program ,może,chodź nie musi ,AM zapyta cię o klucz ,nawet o adres(ten który odpiszesz).Licencja jest zapisana na pierwszego ,który aktywował klucz.