Jak skopiowac mac adres?

Mam pytanie odnosnie routera TP-Link TL-WR543G i TP-Link TL-WA501G bo mam radiowke i na forach pisza zeby skopiowac mac adres jak to zrobic?;/

Moze i banalne ale…

  1. cmd [enter]

pojawi sie okienko w którym wpisujesz

  1. ipconfig /all

i ten właśnie adres umieść na porcie wan routera

a gdzie to wpisac teraz takie głupie pytanie …

standardowo router konfikurujesz poprzez przeglądarkę internetową.

na roterze powinna być nalepka z adresem np. 192.168.0.1 i loginem i hasłem (standardowym)

tam masz konfigurację i port WAN - czyli ten na którym jest wpieta linia wejściowa internetu - tam właśnie zmieniasz mac adres, jesli jest to wymagane.

Hmm tyle to ja tez wiem… ;/ ale dokladnie gdzie?? ponoc serparatorem maja byc "-"prawda?

no własnie nie wiesz… skoro piszesz o separatorach to raczej na tej zakładce nawet nie byłeś… bo w każdym routerze jest inaczej, możesz wpisywać z separatorem “-” “:” albo ciągiem bez żadnego separatora, a u mnie np. w jednym routerze jest 6 okienek po jednym na dwie cyfry adresu, a już w drugim wpisujesz adres ciągiem.

gdzie to wpisać??

no własnie dokładnie na stronie konfiguracyjnej routera (przez przeglądarkę)

a już super dokładnie w zakładce “WAN”, “WAN Port” czy jak będzie nazywała się w Twoim routerze, w polu o nazwie MAC Address. - możesz mieć tam też przycisk “Clony”, który sklonuje mac z komutera, który aktualnie konfiguruje router.

Wiesz byłem w tej zakładce …

Lecz konfigurowałem u siebie router asusa i nie trzeba bylo nic clonowac …

Mam nadzieję ze sobie poradzę z tym i całą konfiguracja

elo

http://s2.fothost.pl/upload/09/32/765c73c9.jpg

pozdrawiam

michał

Wystarczy wziasc clone mac i tyle …

Michał mozęsz mi powiedziec jak po kolei skonfigurowac router?? Ten TP-Link TL-WR543G bo widzę ze Ty się z tym uporałeś