Jak skopiowac na dysk linuxa pliki z widowsa?

(Djmac) #1

moze to glupie pytanie no ale nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi... Jak wejsc z systemu windows na dysk z linuxem w celu skopiowania tam sterownikow (wtyczka do Total Commandera (ex2fs.zip) pokazuje tylko ze jest takowy dysk w otoczeniu sieciowym, mozna na niego wejsc wszystko widac tylko ze nie da sie nic skopiowac :frowning: pomozcie bo stoje w tej chwili w martwym punkcie zeby cos przerzucic z wind. na linuxa

aha linux to Mandrake 10. w nim nie ma dyskow wind. tak jak w ubuntu czy tez Suse... :frowning:

(sniper00) #2

http://www.fs-driver.org/extendeddl.html tu jest sterownik/programik który pomaga windowsowi korzystać z partycji linuksowych…

(adam9870) #3

Chyba Partition Magic widzi partycje linuxa. Ale nie wiem czy mozna do nich wrzucac pliki. :?

Bzdury.

Ja miałem MDK 10 i dyski widziałem.

Chyba w Katalogu domowym i tam na gorze są różne strzałki, pamietam, ze po kliknieciu na ktora pokazaly sie partycje dysku. (chyba jakas strzlka ktora byla skierowana w gore)

(Djmac) #4

no owszem pokazał dwie dodatkowe partycje w moj komputer ale przy prrobie wejscia pokazuje ze partycja jest niesformatowana i czy chcesz to zrobic teraz… i sie nie otwiera rzecz jasna… przez total comandera wchodzac pokazuje ze Napedu nie znaleziono… czy po zainstalowaniu restart jest potrzebny ?

Złączono Posta : 11.02.2006 (Sob) 11:17

tylko ze biorac caly czas w gore strzalke dochodze tylko do dwoch kataologow nazw juz nie pamietam… nigdzie nie ma czegos takiego jak WIN czy tez litery dysku z widnowsa… :? screena zaraz zrobie to sam zobaczysz…

(adam9870) #5

Napisałem, że chyba strzłka skierowana w górę.

Pamiętam, że po kliknięciu na ktorąś widziałem wszystkie partycje (nawet tą na której był windows).

Popróbuj innymi, moze znajdziesz tą dobrą :?

PS. Miałem wtedy windowsa i linuxa na jednej parycji ©.

Poza tym polecam przeżucić się na jakąś inną dystrybucję. Bo MDK to …

Polecam openSuse 10

(Djmac) #6

pict29196ii.th.jpg

kombinowalem wszystkimi strzałkami… nic :frowning:

no a ja mam specjalna partycje na linuxa okolo 5GB, a reszta 75 to wind :wink:

aha co do tego SUSE … po 2 tygodniach walki z sieciowka radiowa poddałem sie (wszelkie proby walki na tym forum sa :wink: ) … jesli tu mi sie nie uda to prawdopodobnie na niego wroce…

(Czarno to widzę...) #7

O rany, po prostu zamontuj partycje Windows w Madrivie, np.:

mount -t ntfs /dev/hdX /mnt/punktmontowania

Możesz też dopisać odpowiednie wiersze w pliku /etc/fstab, żeby partycje były montowane automatycznie i z prawem dostępu dla zwykłych użytkowników.

Nauczylibyście się w końcu korzystać z tego, że inni na tym forum troszkę się wysilili i wrzucili trochę przydatnych linków do przyklejonych tematów. Dzisiaj zrobię dzień dziecka i podam rozwiązanie (linka do rozwiązania): >>KLIK<< i czytaj, czytaj, czytaj.