Jak skopiować oryginalną grę na pen-drive?

Jak w złej kategorii to przepraszam :). Mam zepsutą odtwarzacz DVD w laptopie. Jeżeli chce skopiować oryginalną grę na innym komputerze (która jest na 3 płytkach) to mogę od razu (bez instalowania na innym komputerze) przerzucić wszystkie pliki na pena (z tymi “autorun” itp.) a potem bez problemu odpalić na moim komputerze z niedziałającym dvd? A może lepiej zainstalować na drugim komputerze tą grę i skopiować ją później na pena? Jeżeli możecie to nie piszcie mi o “obrazie płyty” chyba, że to jedyne wyjście… Proszę o pomoc. Fajną grę kupiłem i nie mogę zagrać. Pomożecie?

Zobacz ile ta gra zajmuje, i zobacz czy Twój pendrive ma taką wielkość, jeśli ma to zgraj wszystkie pliki z stacji dysków na pendrive, potem gre normalnie uruchomisz na innym komputerze.

Pozdrawiam

Niestety dużo płyt z grami bywa dość mocno zabezpieczona przed kopiowaniem. Czasem nawet obraz płyty nie da rady, tylko musi być specjalny obraz (z danymi subkanałowymi itd). W dodatku gry mogą mieć alergię na programy do dysków wirtualnych i trzeba jeszcze bardziej kombinować.

Cześć,

najprościej rzecz biorąc bez cracków (tj. gamepatchów na no-CD) sobie nie poradzisz. Ale z tego co wiem te gamepatche są legalne, bo nawet w PCFormacie były opisywane swego czasu.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Dobra wygląda to tak - jeśli to jakaś stara giera zawsze możesz użyć sposobu - kopiuj, wklej i wszystko powinno śmigać.

Druga sprawa to nowe gry - wystarczy stworzyć obraz płyty (ta sama wielkość pliku) i wrzucić go na dysk przenośny - cała filozofia :slight_smile:

Pół roku temu byłem w podobnej sytuacji co autor (na stacjonarce) i przekonałem się, że opcja “kopiuj wklej” rzadko dzała nawet w przypadku starych gier (Worms Armageddon). Najprostszym sposobem jest stworzyć obraz płyty.