Jak skopiować sms'y z nokia n8 do nokia lumia 1020?

(ste-fan) #1

Witam, proszę o pomoc jak mam skopiować / przesłać za jednym razem wszystkie sms'y z Nokia N8 do Nokia Lumia 1020 ?

(roobal) #2

W Nokii Lumia jest dostępna aplikacja Przekaż moje dane, która pozwala transferować przez bluetooth kontakty i wiadomości tekstowe.

(ste-fan) #3

dziękuje !

(mktos) #4

Nie jest to możliwe w obecnej chwili (w odpowiedzi na oba pytania). Przynajmniej co do numeru 2, ale chyba i nie ma żadnego alternatywnego ekranu blokady, który by znikał samoczynnie.

(ste-fan) #5

Tak mi się wydaje ze symbian w Nokia N8 był prostszy i miał więcej łatwiej dostępnych opcji personalizacji telefonu - np dzwonek w N8 mogł być z mp3 wav lub wma aw L1020 tylko wma lub personalizacja pisania na klawiaturze były do wybory tryby - po naciśnięciu klawisza: cichy, tylko wibra lub jeden z trzech poziomów głośności sygnału no i w L1020 czyli WP obracany ekran który nie zawsze się obrac - koszmar. Ano jeszcze np. gdy ktoś dzwonił lub budzik dzwonił to telefon odwracało sie ekranem do dołu i była cisza a na WP nic…

(roobal) #6

Symbian był tworzony przez Nokię, WP jest tworzone przez Microsoft. To są dwa rózne systemy, więc nie oczekuj, że będą działały tak samo.

(ste-fan) #7

Wiem że Nokia (Symbian) kontra Microsoft (WP) tylko naprawdę sądziłem że WP jest współczesnym systemem w końcu konkuruje z Androidem i IOS’em, a tu takie rozczarowanie ( z mojej strony po tygodniu użytkowania).

(mktos) #8

Akurat obracanie telefonu ekranem do dołu do wyciszenia dzwoniącego albo budzika powinno być dostępne w standardzie - zaktualizuj wszystkie aplikacje w Sklepie, zwłaszcza aplikacje systemowe jak “audio”, bo w ustawieniach telefonu, w sekcji audio mam opcję “flip to silence”.

Windows Phone będzie odbiegał znacząco od telefonów z Androidem czy Symbianem pod względem “dostosowywalności”. Takie podejście producenta.