Jak skopiować tekst z strony na której jest to zablokowane?


(Enjama88) #1

Jak w tytule, znalazłem fajną stronkę z muzyką itunes, ale cwaniaki wyłączyli możliwość kopiowania.

Wiem że można sobie tytuł piosenki przepisać, ale problem staje sie jak jest cyrylica itd.

Chodzi dokładnie o stronkę http://www.musicya.net/category/music-g ... orld-music


(Michal Widlak) #2

Zawsze jest opcja: plik -> drukuj :slight_smile:


(scripter1) #3

Możesz podejrzeć sobie kod strony.

A jeśli używasz firefoxa to wystarczy kliknąć prawym klawiszem (admini nie wpadli na pomysł zablokowania prawokliku) na tekście który chcesz sobie skopiować i wybrać opcję Zbadaj element, pojawi ci się na dole panel z kodem strony ustawiony od razu w miejscu tego tekstu.


(saturno) #4

Dziwne u mnie daje się kopiować: http://img515.imageshack.us/img515/9081 … ranu7y.png #-o


(Łukash) #5

Opcje Javascriptu w przeglądarce i odznaczenie pozwalania wykrywania zdarzeń menu kontekstowego.


(saturno) #6

Dokładnie.

Natomiast w Operze tekst jest zaznaczany bez żadnego kombinowania i z automatu kopiowany do Linuksowego schowka (nawet nie trzeba: Ctrl+C).


(Hala Ntamustagil) #7

ostateczność to pobranie wtyczki do przeglądarki Firefox, wtyczka nazwę ma: NoScript

Po jej zainstalowaniu, domyślnie raczej będzie włączona, wtedy można zaznaczać i kopiować wszystko z tego typu stron. No i po wyjściu z takiej strony, można wtyczce wyłączyć blokowanie skryptów w sekundę i przeglądać net normalnie.


(saturno) #8

Ja użyłem “odwrotny” dodatek: YesScript :wink:


(fiesta) #9

Przecież nie potrzeba żadnych kombinacji skoro po zaznaczeniu tekstu normalnie działają skróty klawiaturowe (Ctrl + C i Ctrl +V)


(Bogdan_G) #10

Pewnie, że łatwo skopiować tekst ze stron, które mają zablokowane kopiowanie tekstu. Jednak tekst na stronach, to też czyjaś własność. Wyraża się zgodę na udostępnienie, albo i nie wyraża się zgody na kopiowanie, gdy ktoś publikuje swoje wartości intelektualne. Piszę prozę i wiersze, jestem często plagiatowany, zwłaszcza w aforyzmach, które publikuję. Traktuję tych, co kopiują, żeby przywłaszczać sobie cudzy tekst, jako złodziei. Jeśli jest zablokowane kopiowanie tekstu, to nie powinno się kopiować. Można w celu zacytowania cudzego tekstu skopiować coś z neta, ale to wymaga informacji źródłowej. Uczciwy nigdy nie ukradnie cudzego tekstu i można ten temat w tej kategorii rozpatrywać. Jednak od początku tego tematu nie ma podanego celu. Jeśli normalne kopiowanie szwankuje w przeglądarce, to inna sprawa, ale przy tworzeniu stron, autorzy wybierają opcje blokowania tekstu i trzeba to uszanować. Nie są to jacyś cwaniacy, tylko właściciele treści umieszczonych na swojej stronie. To powinno zapalić czerwoną lampkę tym, co tak dużo wnieśli w tym temacie.


(fiesta) #11

Przecież na tej stronie są tylko tytuły , okładki i tracklisty płyt, i są to wiadomości ogólnodostępne i nie chronione żadnym prawem, więc za bardzo nie rozumiem o jakiej lampce mówisz.


(Łukash) #12

@up Dokładnie. Tekst jest blokowany tylko za pomocą JSa - nie ma na stronce też żadnej wzmianki o jakiś roszczeniach co do “Praw autorskich” dla zawartości…Także wartości intelektualne raczej nie są naruszone w żadnym wymiarze w przypadku “Kopiuj tekst” , ale za to mam wątpliwości co do legalności contentu - jak widać większość pochodzi z ITUNES :wink:


(saturno) #13

Bez wyłączania JavaScriptu zaznaczanie tekstu działa tylko i wyłącznie w Operze.

Nie popadajmy od razu w paranoje!

Autor wątku nie napisał w jakim celu chce ten tekst kopiować.

A przecież chyba jest różnica: w kopiowaniu na własny użytek, kopiowaniu w celu zacytowania albo kopiowania dla plagiatu?

Ps.: Gwoli sprawiedliwości dodanie informacji źródłowej nie zawsze jest wystarczające, bo spotkałem się ze stronami które miały zapisane w regulaminach wymóg uzyskania pisemnej zgody.


(Bogdan_G) #14

Jak poczyta się FAQ, to pisze: Do not spread our links or files to anyone or any site.

Ja się wyłączam w temacie.