Jak skopiować tło strony w dokumencie docx?


(pawel500) #1

Witam

Mam przed sobą plik dokumentu *.docx z kilkoma stronami. Na każdej stronie jest coś w rodzaju obrazka, który stanowi tło strony.

Chciałbym taki obrazek użyć np. u siebie w dokumencie. Jak to zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc


(oggi21) #2

A może konkretniej jaki plik ?!


(pstrowsky) #3

Żeby daleko nie szukać możesz taką stronę otworzyć na przykład w Firefox, klikasz w obrazek tła na stronie prawym przyciskiem myszki i w menu będzie coś takiego jak "pokaż obrazek tła" albo "pokaż obrazek", jak Ci się już wyświetli jako podgląd to ponownie prawym i zapisz obrazek jako i już możesz z niego korzystać gdzie chcesz.


(Frankfurterium) #4

Otwórz źródło strony. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz znacznik background albo background-image, a po nim link do grafiki.


(Drobok) #5

Nigdy nie miałem takiego problemu. Lecz próbowałeś wypakować (jeśli to doc / docx itd) ?? Nie wiem dlaczego większość założyła, że to strona www. Skoro autor napisał, że to jest dokument :slight_smile:


(pawel500) #6

Dokładnie drobok. To nie jest strona www, lecz dokument docx. W jaki sposób mam to zrobić?


(kuba3351) #7

Wszyscy założyli że to strona internetowa z powodu nieścisłości w temacie wątku.


(Drobok) #8

Spróbuj rozpakować jakimkolwiek programem do archiwizacji.


(pawel500) #9

Nie za bardzo mam pojęcie o czym mówisz. W jaki sposób mam rozpakować? Jedyne programy jakie kojarzę, które służą do archiwizacji to np. winrar. Nie rozumie jak można rozpakować tło z dokumentu microsoft office za pomocą winrara :-)?


(Art Tur) #10

Tło strony robimy w UKŁAD STRONY > KOLOR STRONY > EFEKTY WYPEŁNIENIA > OBRAZ - ale tam nie da się (chyba) dostać do obrazu tła. Dlatego proponuję:

  • zapisać stronę jako HTML

  • otworzyć ją w przeglądarce

  • kliknąć prawym i wybrać POKAŻ OBRAZEK TŁA

  • i prawym zapisać obrazek :wink:


(OgiX) #11

Docx to tak naprawdę mnóstwo plików (strukturą bardziej przypominającą stronę internetową niż "tradycyjny" plik doc) spakowanych następnie do archiwum zip.

Zmień rozszerzenie pliku na "zip", otwórz winrarem lub podobnym programem i rozpakuj (albo po prostu otwórz/rozpakuj, pewnie w menu kontekstowym będzie taka opcja). Po wypakowaniu w podfolderze word/media powinny znaleźć się obrazki tła.


(Art Tur) #12

Znam dość dobrze pakiet office ale o tym nie wiedziałem - faktycznie działa :smiley:


(pawel500) #13

Artik ....jesteś geniuszem !!

Dzięki za pomoc