Jak skorzystać z wolnej pamięci na komputerze?

Pamieć w komuterze mam podzieloną nastepujaco:Dysk lokalny C:13,2 GB wolnej pamieci na 48 GB

Dysk lokalny D:181 GB wolnej pamieci na 181 GB

Jak zacżąć korzystac z pamięci na dysku D?Albo jak “dorzucic” pamięci z dysku D na dysk C,żeby na C było na przyklad 80 GB?

Trochę mylisz pojęcia. Nie “pamięć” masz podzieloną tylko dysk na partycję. Czasami określa się dysk jako np. “pamięć dyskowa” i stąd Twój opis.

Chcesz po prostu zmienić rozmiar partycji. do tego służy wiele płatnych i darmowych programów, polecam program EASEUS Partition Master http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Instrukcja: http://www.hotfix.pl/instrukcja-easeus- … r-a339.htm

Kolega pytał jak zagospodarować 181GB na dysku D więc ja proponuję instalować programy na dysku D zamiast na C (w większości da się przy instalacji wybrać docelowy dysk i katalog, czasem wymaga to przejścia do opcji instalacji niestandardowej, rzadko zdarzają się programy które nie dają takiej opcji choć też się zdarzają), znacząco odciąży to dysk C.

Możesz się też pofatygować odinstalować niektóre większe programy (te zainstalowane na C) i zainstalować je ponownie na D.

Zalecałbym też na utworzyć sobie na dysku D folder w którym będą przechowywane pobierane pliki i wszystkie pliki pobierać do niego, nie będzie z nimi problemu przy konieczności reinstalacji systemu.

Ja mam też dodatkowo przeniesiony na D folder Moje Dokumenty choć to wymaga drobnej zmiany ustawień systemowych (prawym klawiszem na ikonie Moje Dokumenty -> właściwości -> w polu element docelowy podajesz nową ścieżkę -> gdy system zapyta czy przenieść pliki do nowej lokalizacji potwierdzasz).

Można też się bawić z powiększaniem partycji C ale te 48GB dla partycji systemowej jest w sam raz a bywają problemy przy zmianie układu partycji skutkujące czasem utrata danych (kiedyś ryzyko było duże, obecnie programy są bardziej inteligentne ale nadal jest pewne ryzyko).

Dysk D bym wykorzystał na przechowywanie dokumentów i instalację większych aplikacji oprócz tego wrzucałbym tam kopie zapasowe.