Jak skutecznie odinstalować avast free antivirus?

Ponieważ zainstalowałem w swoim komputerze Comodo antivirus, to postanowiłem odinstalować AQVAST FREE ANTIVIRUS, bo już mnie ostrzeżono, że dublowanie antywirusów prowadzi do spowalniania systemu.

Użyłem opcji - otwieram ono o nazwie komputer i klikam w menu: “odinstaluj i zainstaluj program”,

Niestety w trakcie dezintalacji pasek postępu się zawiesił, musiałem wykonać restart; a po restarcie okazało się, że AVAST FREE ANTIVIRUS się nie odinstalował, natomiast zniknął z listy w menu j.w.

Oczywiście mogę zniszczyć jego katalog programem ERASER ale boję się, że po takim zabiegu pozostaną czynne moduły działające gdzieś w tle.

Proszę o poradę jak skutecznie odinstalować AVAST FREE ANTIVIRUS - ja nie mam pojęcia jak to teraz zrobić, tak samo jak ByteFence Anti-Malware - też już nie widzę nigdzie dezinstalatora!

Skorzystaj z tego narzędzia:
https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility

Tutaj znajdziesz opis:

1 polubienie

spróbuj tak:

Co do wydawania się moderatorowi @jeremiw1 z forum komputerświat, to aplikacje jakimi możesz spróbować sprawdzić czy wykryją plik deinstalacyjny są na przykład:

Kolejność prawie alfabetyczna / losowa.

@krystian3w

GeekUninstaller Free - Ten program jest bardzo dobry - usuwa nie tylko program ale i wpisy w rejestrze które BYĆ MOŻE uruchamiają jakieś moduły działające w tle.

Druga sprawa:
"

Proszę otworzyć Menadżer Zadań. Na przykład klikając na pasek narzędzi (domyślnie na dole ekranu) prawą myszą i wybierając nazwę z listy.

Następnie odnaleźć proces nazwany ByteFence.exe i zakończyć go."

  • i niestety czytam komunikat:

I co dalej?

Ja bym proponował w trybie awaryjnym spróbować:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17419/windows-7-advanced-startup-options-safe-mode

Wtedy się nie włączy (nie powinien) lub przenosimy temat do działu Bezpieczeństwo i np. @iJuliusz usunie go po przez dane otrzymane z raportów FRST:

Stare straciły ważność.

1 polubienie

Revo Uninstaller - usunie i posprząta.

Jak tryb poszukiwacza / hunter zadziała, bo pewnie on też na liście nie będzie go miał.

obraz

obraz

Addition-30.10.2018r.txt (26,7 KB)

FRST-30.10.2018r.txt (162,9 KB)

zrób nowe skany, tylko wtedy mogę je przejrzeć

FRST 04.11.2018 r.txt (170,4 KB)

Addition 04.11.2018 r.txt (35,3 KB)

Tutaj są najnowsze logi dla iJuliusz