Jak skutecznie odinstalować linuxa i wstawiś wina?

Cześć :slight_smile: mam pytanko, dopiero co kupiłem kompa i miałem w standardzie zainstalowanego linuxa ale mi sie nie podoba i chce go usunąć, nadmieniam że nie instalowałem nic i go wogóle nie używałem. włożyłem cd instalacyjną linuxa i zacząłem instalować znaczy doszedłem do momentu partycje dysku i tam mi sformatowało te dyski. Po resecie pisze " brak systemy operacyjnego" Niech i tak będzie ale dalej nie mogę zainstalować windowsa :confused: bo wyskakuje jakiś błąd który już nie bardzo pamiętam a pojawia się gdy pyta mnie czy włączyć obsługę dużych dysków.

Wogóle np. polecenie fdisk nie działa bo gdy naciskam usuń partycje to przechodzi do następnego okna i wszystko zamiera i nic się nie dzieje :confused:

Proszę o poradę bo się z tym trochę męcze a w google itd. nie mogę znaleść na to odpowiedżi.

z góry dzięki Pozdro

Proponuję zapoznać się z tym tematem

BTW

Temat przenoszę do odpowiedniego działu

Próbując instalować linuxa sformatowałeś dysk w systemie plików, który jest niewidoczny dla win XP i DOS. Znajdź sobie jakiś darmowy program do partycjonowania dysków (jest ich w sieci sporo) np ten:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&t=59&id=1738

i sformatuj dysk w NTFS.

Potem ruszaj z instalką.

ak6 , przecież kolega pisze że usunął partycje linuksowe. Nawet jeżeli tego nie zrobił, to może tego dokonać podczas instalacji WinXP i także w tym momencie założyć i sformatować nowe partycje, więc po co kombinować z jakimiś zewnętrznymi programami? Poza tym, pajpek napisał, że sformatował dysk i nie może zainstalować Windowsa, więc nie ma tam żadnego systemu, tak więc na czym miałby ten program zainstalować?

Tego nie mogę znaleźć w jego opisie

znalazłem tylko:

Tu ci przyznaję rację :slight_smile:

Jest to wersja live-cd więc nie musi mieć systemu.

Ale rzeczywiście problem może leżeć gdzieś indziej. Opis nie jest dość jasny.

pajpek , dobrze by było gdybyś jednak podał ten błąd, którego nie pamiętasz. :slight_smile: