Jak skutecznie odinstalować Mozilla Thunderbird?


(Rafał-85) #1

Po małej przerwie postanowiłem powrócić do Thunderbirda, ale mam mały problem. Zainstalowałem wersję beta 3.2 jednak pozostały mi ustawienia z poprzedniej instalacji, a chciałbym wszystko ustawić od nowa. Jak odinstalować Thunderbirda tak aby nic po nim nie zostało? Poprzednim razem usunąłem nawet folder Thunderbirda na dysku C ale ustawienia nadal gdzieś się przechowały, jak temu zaradzić?


(Sebos99) #2

sprawdzone porady


(Gnom 24) #3

Zainstaluj Revo http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... aller+1.80 i odinstaluj Thunderbirda w trybie 'zaawansowanym' to powinno załatwić sprawę, ew. regedit i poszukać wpisów w rejestrze i ręcznie je skasować, ale jak się na tym nie znasz to lepiej tego nie rób.


(marcin82) #4

Odinstaluj thunderbirda, a potem skasuj ręcznie folder C:/Documents .... /Dane Aplikacji/mozilla/thunderbird/ w tym folder profilu *.default . Potem przeczyść rejestr, to usunie nieaktualne wpisy thunderbirda.


(Rafał-85) #5

i właśnie tu pojawia się problem, nie jestem zaawansowanym użytkownikiem i nie mogę poszukać tego folderu, może na moim laptopie z vistą home premium nosi on inną nazwę.


(marcin82) #6

Proszę, tutaj podana jest lokalizacja profili użytkowników w różnych systemach:

http://www.mozillapl.org/wiki/Profile#Thunderbird .


(Rafał-85) #7

Wielkie dzięki, pomogło :smiley: