Jak skutecznie schłodzic karte graficzną?

Mam problem gdyż gram w np.Skyrima karta strasznie szybko sie nagrzewa i po 1 godzinie się ekran wyłącza.Co 5 10 min sprawdzam i z 32 na 65-67 stopni wskakuje.Karte mam Palit Geforce gt 440.Z góry dzieki

otwórz obudowę może albo ze starego kompa wymontuj wiatrak i podłącz go do swojego kompa przynajmniej jak tak miałem

Zamontuj dodatkowe chłodzenie do obudowy by wiało na kartę.

To nie jest tak źle, powiedziałbym że nawet OK, mój Palit GTX 460 Sonic potrafi dobić do 72° (maksymalna zaobserwowana prze zemnie temperatura) i działa normalnie.

Wyjmij kartę z Mobo, wyczyść z kurzu i sprawdź jak się zachowa, czy masz jakieś wentylatory w obudowie, przynajmniej na froncie i tyle byłoby mile widziane, możesz też rozważyć wymianę pasty termo-przewodzącej na procesorze karty grafiki.

BTW> Jesteś pewien że problemem jest karta, może przegrzewa się procesor? Jak wyglądają jego temperatury?

Temperatura Cpu nie przewyzsz nawet 40.A karta była miesiąc temu kupywana więc,co mam zrobic nałozyć na nowo paste czy dodac wentylatory na obudowe,czy zrobic to i to?A tak w ogóle dodatkowe wiatraki mają wciągac czy wiać na karte?

Jak jest nowa to może mieć plomby na śrubkach… Palit lubi tak robić.

Daj na front wentylator wdmuchujący powietrze do obudowy, na tył daj wentylator wyciągający ciepłe powietrze i powinno się poprawić, jeżeli masz sanki na dyski to wyjmij te, których nie używasz, zostaw tylko ten z dyskiem. Mógłbyś podać nazwę budy ewentualnie pokazać zdjęcie ze środka, może masz bałagan w kablach i masz utrudnioną cyrkulację powietrza.

hmm…

To coś takiego ?

http://pclab.pl/news44702.html

Jak Ci się grzeje, kup pastę termoprzewodącą i nałóż - jak wiesz jak to się robi - można przy takiej “operacji” uszkodzić kartę.

J.w. niezbędne co trzeba zrobić to wymienić pastę i poprawić wentylację obudowy. Jeśli to nie pomoże, to nastaw się na wymianę coolera GPU na np. Accelero L2 Plus.