Jak skutecznie schłodzic karte graficzną?


(Matuzon5) #1

Mam problem gdyż gram w np.Skyrima karta strasznie szybko sie nagrzewa i po 1 godzinie się ekran wyłącza.Co 5 10 min sprawdzam i z 32 na 65-67 stopni wskakuje.Karte mam Palit Geforce gt 440.Z góry dzieki


(Matiko2008) #2

otwórz obudowę może albo ze starego kompa wymontuj wiatrak i podłącz go do swojego kompa przynajmniej jak tak miałem


(Boshi) #3

Zamontuj dodatkowe chłodzenie do obudowy by wiało na kartę.


(Semtex) #4

To nie jest tak źle, powiedziałbym że nawet OK, mój Palit GTX 460 Sonic potrafi dobić do 72° (maksymalna zaobserwowana prze zemnie temperatura) i działa normalnie.

Wyjmij kartę z Mobo, wyczyść z kurzu i sprawdź jak się zachowa, czy masz jakieś wentylatory w obudowie, przynajmniej na froncie i tyle byłoby mile widziane, możesz też rozważyć wymianę pasty termo-przewodzącej na procesorze karty grafiki.

BTW> Jesteś pewien że problemem jest karta, może przegrzewa się procesor? Jak wyglądają jego temperatury?


(Matuzon5) #5

Temperatura Cpu nie przewyzsz nawet 40.A karta była miesiąc temu kupywana więc,co mam zrobic nałozyć na nowo paste czy dodac wentylatory na obudowe,czy zrobic to i to?A tak w ogóle dodatkowe wiatraki mają wciągac czy wiać na karte?


(Semtex) #6

Jak jest nowa to może mieć plomby na śrubkach… Palit lubi tak robić.

Daj na front wentylator wdmuchujący powietrze do obudowy, na tył daj wentylator wyciągający ciepłe powietrze i powinno się poprawić, jeżeli masz sanki na dyski to wyjmij te, których nie używasz, zostaw tylko ten z dyskiem. Mógłbyś podać nazwę budy ewentualnie pokazać zdjęcie ze środka, może masz bałagan w kablach i masz utrudnioną cyrkulację powietrza.


(Azi) #7

hmm…

To coś takiego ?

http://pclab.pl/news44702.html

Jak Ci się grzeje, kup pastę termoprzewodącą i nałóż - jak wiesz jak to się robi - można przy takiej “operacji” uszkodzić kartę.


(T Luk) #8

J.w. niezbędne co trzeba zrobić to wymienić pastę i poprawić wentylację obudowy. Jeśli to nie pomoże, to nastaw się na wymianę coolera GPU na np. Accelero L2 Plus.