Jak SKUTECZNIE usunąć jqs z autostartu i pamięci?

(Howard) #1

Witam,

Mam problem z programem jqs.exe, który mi się włącza wraz z systemem XP Home Sp3 i nie mogę sobie z jego usunięciem poradzić. To jest z tego co wiem jakiś program dotyczący Javy, ale nic więcej nie wiem.

Czy ktoś z Was wie jak skutecznie usunąć go NA ZAWSZE z autostartu??

Pozdrawiam,

HOWARD

(system) #2

Wyłącz, nie usuwaj, w msconfig lub Autoruns (od sysinternals).

(Howard) #3

Przez msconfig tego nie mogę usunąć, bo tego tam nie ma...

W Autoruns też tego nie widzę, a szukałem we wszystkich zakładkach.

(Kedziorki) #4

Polecam CCleaner - ma opcje zarządzania autostartem. Można albo wyłączyć albo na stałe usunąć wpis procesu startującego z systemem. Chyba, że chodzi ci o to, że nie możesz tego w żaden sposób usunąć, bo nie wyjaśniłeś.

Panel sterowania - Narzędzia administracyjne - Usługi. Tam na liście znajdź coś o nazwie Java Quick Start - dwa razy kliknąć, przestawić w oknie na wyłączony, zastosować, zrestartować i sprawdzić czy podziałało.

Ten wpis może mieć inną nazwę - już dokładnie nie pamiętam.

(Howard) #5

Chciałem po prostu to wywalić z pamięci, bo nie sądzę, by ten program był mi do czegoś potrzebny.

A na dysku twardym sobie może być:slight_smile:

Zaraz próbuję CCleanerem.

-- Dodane 21.01.2010 (Cz) 21:28 --

Autoruns, msconfig, CCleaner nie widzą tego programu, więc nie mogę tego nawet odznaczyć (odptaszkować).

(Kedziorki) #6

Spróbuj w Narzędziach administracyjnych, jak opisałem wyżej....

(Howard) #7

Dzięki, znalazłem to tam; ZATRZYMAŁEM jego działanie.

Dodatkowo zmieniłem opcje jego uruchamiania na tryb RĘCZNY, co może zapobiegnie ponownemu uruchomieniu tego programu przy następnym restarcie systemu.

Zaraz robię próbę:wink:

-- Dodane 21.01.2010 (Cz) 21:42 --

Dzięki Marian11, udało się!

(Kedziorki) #8

Miło mi, polecam się na przyszłość :slight_smile:

(Sebos99) #9

Panel sterowania- java- zakładka Advanced- rozwijamy Miscellaneous i odznaczamy Java Quick Starter