Jak skutecznie włączyć indeksowanie w Viście (Windows Search

Od dłuższego czasu mam ten problem, ale obecnie właściwie uniemożliwia mi on dalszą pracę, więc bez pomocy się nie obejdzie:

Zupełnie nie mam możliwości przeszukiwania ani plików ani folderów w Outlooku (Windows Vista). Co ciekawe obok jest absolutnie identyczny sprzęt, na którym wszystko działa.

Objawy:

Wpisywanie jakiegokolwiek ciągu znaków w wyszukiwanie w menu Start skutkuje komunikatem o braku wyników i zdaniem:

“Wyszukiwania mogą być powolne, ponieważ indeksowanie nie jest uruchomione. Kliknij, aby włączyć indeks…”. Kliknięcie na włącz indeks nic nie daje.

W Outlooku próby wyszukiwania czegokolwiek skutkują napisem: “Wyniki wyszukiwania mogą być niepełne, ponieważ wciąż trwa indeksowanie elementów. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej szczegółów”. Nawet zostawienie kompa na 4 dni nie skutkuje zmianą tego komunikatu.

W Narzędziach administracyjnych, w karcie Usługi jest zarówno usługa “Indexing service” - działająca, uruchomiona (co ciekawe - nie ma takiej usługi w ogóle na tym drugim komputerze z działającym wyszukiwaniem), jak i Windows Search z zaznaczeniem uruchamiania automatycznego, ale nie uruchomiona (na drugim komputerze z działającym wyszukiwaniem jest ona uruchomiona). Kliknięcie “uruchom” skutkuje po chwili komunikatem:

“System Windows nie może uruchomić usługi Windows Search na komputerze Komputer lokalny. Aby uzyskać więcej informacji, przejrzyj dziennik zdarzeń systemowych. itd” Podany kod błędu: 2147218141

W panelu sterowania “opcje indeksowania” wyglądają tak:

pulp.jpg

Pod “Zaawansowane” jest tylko przycisk “przywróć domyślne”, którego kliknięcie nic nie daje.

W “programy i funkcje” w opcji “Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows” jest opcja “Usługa indeksowania”, które nie były zaznaczone ptaszkiem, ale nawet zaznaczenie ich ptaszkiem nic nie daje (na komputerze z działającym wyszukiwaniem też nie ma ptaszka przy tej usłudze).

Bardzo proszę o pomoc i sugestie, co można zrobić, żebym miał możliwość wyszukiwania plików i przeszukiwania maili, albo co jak ustawić.

Z góry dziękuję

PS:

Szukając pomocy dotarłem do informacji, że dość istotny jest tu folder C:\ProgramData\Microsoft\Search\Data

Otóż u mnie ma on tylko podkatalogi Temp i Aplications, które są puściutkie. Na drugim kompie z działającym wyszukiwaniem są w tych folderach podfoldery z jakąś zawartością.

Są z zawartością ponieważ tam indeksowanie jest włączone i działa. Sprawdz czy masz dodane dyski do indeksowania:

Mój Komputer -> Prawy Klik na dysku który chcesz dodać do indeksowania -> Właściwości -> w zakładce Ogólne na dole jest kwadracik do zaznaczenia “ptaszkiem” (znaczy użyj “myszki”… hmmm… biorąc pod uwagę nomenklaturę stosowaną względem anatomii kobiet i tak nie brzmi to dobrze… :] ) o podpisie INDEKSUJ TEN DYSK ABY PRZYSPIESZYĆ WYSZUKIWANIE.

Powtórz manewr przy pozostałych dyskach/partycjach.

Ptaszek jest i był cały czas zaznaczony prawidłowo.