Jak skutecznie zabezpieczyć komputer przed niechcianym użytk

Witam

Przejdę od razu do rzeczy . Posiadam Windows 7. Chciałbym skutecznie zabezpieczyc kompa przed ciekawskim bratem. Mam na kompie hasło zaraz przy starcie kompa, w biosie, oraz haslo do windows, mimo tego zauważyłem że brat korzystał z kompa gdy mnie nie było (włączona klawiatura bezprzewodowa oraz myszka w innym miejscu niz zwykle). Na pewno nie wyjmował bateryjki z plyty gdyż hasła dalej są. Pytanie w jaki sposob mogl korzystać z kompa, skoro jest hasło zaraz przy włączeniu kompa ? I jak się przed tym skutecznie zabezpieczyć? Bardzo proszę o poradę.

Wątpię żeby się zalogował, nie znając hasła. Zabieraj (albo dobrze schowaj) ze sobą kabel sieciowy 230 V! Chyba, że brat kupi swój?! :slight_smile:

jeśli przejrzysz systemowe logi event to będziesz wiedział czy ktoś korzystał z uruchomionego systemu, sama zmiana położenia

akcesoriów peryferyjnych wcale nie musi oznaczać zalogowania do systemu,ponieważ jeśli nie masz założonego hasła na BIOS to

mógł przykładowo korzystać z systemu live cd lub przyniesionego na penie

to jest dla niego pestka, moze miec swoj :smiley:

Dodane 02.11.2012 (Pt) 15:03

jak przejrzeć systemowe logi event?

Dodane 02.11.2012 (Pt) 15:12

ok przejrzałem eventy w narzędziach administracyjnych win 7, czyli jak jak mam haslo na biosa to nie da rady żadnym sposobem wejść ? oprocz wyciagania bateryjki i resetowania biosu?