Jak smartphone? 1300 zł

Hejka!

Stoję przed wyborem jakiegoś palmtopa, będzie to mój 1 telefon z systemem.

Głównie telefon będzie mi potrzebny do:

  • internet (w city dużo hot spotów jest więc czemu by nie skorzystać xD)

  • multimedia (jakieś gierki, film(dobrze jak by było tv out), na jakości mp3 player mi nie zależy bo mam ipoda, ale żeby jakość głośnika była dobra)

  • dobrze by było aby telefon miał QWERTY na dotykowym wyświetlaczu nie umiem pisać… Za dużo błędów robię, z lekka jest to denerwujące, i jak mam się męczyć sms to już wolę zadzwonić)

  • wifi i inna łączność

  • wideokamera

  • ekran tak aby dobrze strony przeglądać, szybko i bez problemu

  • system aby był stabilny, w miarę szybki (nie chce brać Symbiana bo jakoś mi się nie podoba, WM bardziej przypadł mi do gustu)

===============

Zastanawiam się nad HTC Touch Pro, i X1

X1 nie ma dobrej klawiatury, o raz qwert ma tylko 4 rzędy a nie 5 jak htc, więc to jest - dla x1, jakoś nie chce się bawić w zmienianie romów… No teraz tak mowie później może się to zmieni :stuck_out_tongue:

===========

Na tel mam 1300 zł może akurat coś ciekawego wyrwę.

Proszę o poradę, o opinię.

podejdź do jakiegoś salonu ery lub orange i napisz coś na iPhone, ta klawiaturka przebija zwykłe klawiatury :wink: (miałem MDA Vario i XDA Exec i na iPhone lepiej się pisało :wink: )

no to iPhone 3G byłby dla ciebie idealny… gdyby nie

która nie wiem czy aż tak ci potrzebna :wink:

ja tam do orange nie chodzę bo nie mam potrzeby :stuck_out_tongue: Są jeszcze iphone na wystawie?? Osobiście ostatnio w salonie byłem ok rok temu.

Wideorozmowy są przydatną rzeczą… niestety dość często z niej korzystam.

Na muzyce mi nie zależy (słuchawki), bo mam ipod więc z telefonu jako mp3 nie będę korzystać :P… Nie wiem czy apple nie zawyża sobie ceny dlatego, że iphone pełni funkcje odtwarzacza…

==========

Jakoś tak iphone do mnie nie przemawia. Chciałbym spróbować czegoś w WM, gdzie można głęboko ingerować w oprogramowanie. A z ipodem trzeba się bawić w łamacze. Ale wtedy gwarancja idzie. I może ni jest to istotna sprawa, ale serwis apple jest tylko 1 na całą Polskę! Czyli w warszawie…

Zastanawiam się na TP i x1

Dodane 11.06.2009 (Cz) 13:29

może by się ktoś wypowiedział???

Z togo co wiem to “łamanie” iPhona nie wiąże się z utratą gwarancji. Jest on bardzo szybki. Klawiatura ekranowa jest wygodna, ale trzeba się do niej przyzwyczaić bo nic ci nie “klika” pod palcami. Ale jeśli bardzo potrzebne są ci wideorozmowy to niestety iPhone odpada. :frowning:

uwierz, że w iPhone OS można więcej grzebać i ustawiać i modyfikować niż w WM :wink: wiem ze swojego przykładu :wink:

ale prawdziwego Apple Store w polsce nie ma, w warszawie ci go naprawią, w Apple Store wymieniają od razu :wink:

raz łamiesz a potem przeglądasz sobie cydię w poszukiwaniu bajerów :stuck_out_tongue:

Touch Pro bez 2 zdań :wink:

Nie wiem czy na na 2`8 cala można komfortowo strony przeglądać… rozdzielczość 480x640 zbyt wysoka do przeglądania nie jest zbyt duża. Będę musiał dość dużo lupy dawać, aby mieć podgląd na całą stronę. W X1 problem występuje ale w mniejszym stopniu… 20% zoom i wszystko widać.

Niebawem wyjdzie WM 6.5, next WM 7. Czy TP ma taką konfigurację, że nie będzie się wieszać na nowych WM??

Na YT są filmiki TP vs X1, mimo, że X1 ma gorsze parametry działa zdecydowanie szybciej np. w trakcie wysuwania qwerty, czy podczas surfowania.

TP ma dość długie zawiechy, w X1 trwa to 2s.

Chciałbym bobrze wydać te 1300 zł. Bo jak na telefon to trochę kasy to jest… (bez przesady :P)

może HTC X7500? :wink: 5 cala robi swoje :stuck_out_tongue:

heheheh aż taki kombajn nie jest mi potrzebny :stuck_out_tongue:

no i dalej nie wiem na co się zdecydować…

Dodane 23.06.2009 (Wt) 18:07

heheh odświeżam xD Ktoś coś jeszcze napiszę?