Jak spakować plik ok. 500 MB do bardzo małej wielkości

rokko , rozumiem. Ja sprawdziłem na własną rękę z ciekawości. Dla zastosowań domowych RAR wystarcza mi znakomicie, pojemności dysków jak i pamięci flash nie wymagają tak ekstremalnych walk jak kiedyś. Ale przyznasz, że ponad pięć minut na spakowanie niecałych 7MB do 2MB to przynajmniej o 4min za dużo :slight_smile: Biorąc pod uwagę czasy i stopień kompresji UHArca w stosunku do KGB, ten ostatni wypada po prostu koszmarnie…

Zgadza się, KGB pakuje zdecydowanie za wolno, a też czas poświęcony na skompresowanie pliku nie zawsze jest adekwatny do osiągniętego stopnia kompresji.

Co do 7-zipa to możesz wybrać tryb Ultra (powinno być wtedy najbardziej upakowane), ale licz się z wydłużeniem czasu kompresji. Od siebie polecę program WinUHA, miałam przyjemność go posiadać i trzeba przyznać, że jest ciekawy (czy Uharc i w/w program to to samo??)

Tak

WinUHA jest graficzną nakładką, którego zadaniem jest uproszczenie tworzenia archiwów w formacie UHA. Normalnie tego typu archiwum trzeba by tworzyć przy użyciu narzędzia linii komend UHARC.

UHArc - PPM - tzn? Jest jakiś program żeby spakować do tego?

Do formatu UHA spakujesz np. archiwizerem WinUHA.

Który znajdziesz tutaj:

http://www.instalki.pl/programy/downloa … WinUHA.php