Jak spakować plik ok. 500 MB do bardzo małej wielkości

Tak jak w temacie… No, chyba że są inne sposoby na to… Ale musi być ten plik spakowany.

Za pomoc serdeczne dzięki.

Mogę się odwdzięczyć. :wink: :smiley: :wink:

Zainstaluj Winrara czy Winzipa lub 7-zip i sprawdź do jakiej wielkości możesz maksymalnie dany plik spakować

Jeden z lepiej pakujących programów http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+1.2.1.24 Dobrze by było jakbyś miał bardzo wydajny sprzęt :smiley:

zZIPuj:

PPM na pik => Wyślij do => folder skompresowany (ZIP)

Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju to plik.Na niektóre pliki nawet nie warto tracić czasu bo bardzo mało można zyskać.

Polecam Uharc, najlepszy kompresor jaki znam, wolny ale bardzo wydajny.

Jak coś może być ‘wolne ale wydajne’? :shock: :roll: :roll:

W win rarze przy pakowaniu masz opcje wielkości kompresji, ale nie wszystkie pliki da się spakować przy dużej oszczędności mb. Tekstowe i exe pakują się świetnie, z obrazkami, muzyką i filmami gorzej.

No i lepiej mieć zapas Ghz w procku.

KGB Archiver - Polecam.

Dzięki za pomoc. Już zaczynam pracować. Niedługo napiszę jaki efekt. :lol:

Zwyczajnie, pakuje wolniej ale lepiej, nie rozumiem twojego rozbawienia #-o

Po pierwsze Uharc nie kompresuje do sławnych formatów.

Po drugie 7-zipem na normalnej kompresji wyszło mi 395 MB.

Może lepiej będzie na Ultra kompresji?

Po pierwsze zadałeś pytanie, odpowiedziałem, nie wspominałeś o “sławnych” formatach. Po drugie, rozumiem, że dorzucenie kompresora do tego pliku to poważny problem, przecież ma aż 933kb ;]

A… chciałem dopowiedziec że to obraz .iso jest…

P.S:. Widziałem jak jeden koleś skompresował obraz .iso 700 MB do ok. 50 MB.

Jak to możliwe? :co:

Tym programem możesz:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+1.2.1.24

Dobra… spróbuję…

Dla mnie to nie jest dobry program.

Moze jeszcze jakies propozycje?

Jakies kombinacje opcji w 7-zipie?

Moje musi być na wierzchu: wolniejsze, ale bardziej efektywne :smiley:

Tak jak ktoś już napisał - to jak się skompresuje zależy od tego co kompresujesz.

Np. mp3 nie skompresujesz bardziej bo już jest skompresowane.

Także nie chodzi tu o program, ani algorytm kompresji - jeśli coś jest już upakowane na maxa

to nie da rady bardziej.

http://kgbarchiver.sourceforge.net/pl/tests.php

Bez komentarza.

Zrobiłem sobie teścik. 4 pliki - 2 x ai (Illustrator), 1 x psd (Photoshop), 1x indd (InDesign), razem 6,8mb

ZIP - best - czas ok 2sek - wynik 3.8MB

RAR na best - czas 1-2sec - wynik 3.2MB

UHArc - ALZ normal - czas 2sec - wynik 1,7MB

UHArc - PPM - czas ok 5 sec - wynik 1,6MB

KGB - VeryGood - czas 5:08 min (!) - wynik 2.0MB

KGB - Extreme - pokazał czas do końca 9354 min, zostało mi 5mb wolnego ramu, po 5 min zrezygnowałem.

Uwagi - tylko RAR wykorzystał przez chwilę 50% mojego procesora, UHArc i KGB działały tylko na jednym core (25%).

Ocenę pozostawiam wam, ponieważ wyniki testów podane na stronie wydają mi się przynajmniej podejrzane ;]

Phenom , ja nie twierdzę, że one są w 100% wiarygodne, nie wiem jakie dane testowe były użyte do archiwizacji, więc też nie będe się wypowiadał co do jakości (wiarygodności) przedstawionych tam wyników.

Kiedyś pisałem pracę zaliczeniową na ten temat, z testowanych formatów najlepszy okazał się PAQ, pomijam tu kwestię kompresji różnego typu plików, swoje wnioski oparłem na średniej wyciągniętej ze wszystkich testów.

viewtopic.php?f=1&t=247047&st=0&sk=t&sd=a