Jak specyficznie przełać dane ze stacji pogodowej

Witam,

 

Mam taki nietypowy problem i bardzo proszę o doradztwo w tej materii.

 

Otóż posiadam stację pogodową, która posiada tylko interfejs USB. Dzięki podłączeniu stacji pod laptop lub PC mam możliwość stałego kontrolowania parametrów pogodowych w każdej chwili z dowolnego miejsca na świecie.

 

Problem jest taki że ów stację pogodową muszę mieć w sypialni ponieważ czujnik pogodowy umiejscowiony na zewnątrz gwarantuje najlepsze połączenie ze stacją bazową (w innych pomieszczeniach zrywa sygnał)

 

SEDNO PROBLEMU

 

W sypialni nie mam gniazdka sieciowego i nie mam jak podłączyć stację z komputerem, który znajduje się w biurze około 10metrów dalej.

 

Jakie rozwiązanie zastosować tak by było dobrze i ekonomicznie ?

 

Do głowy przychodzą mi następujące rozwiązania:

 

  1. Zakup terminala lub nettopa z wifi  z pasywnym chłodzeniem, które schowam pod szafkę i z nim podłączę baze pogodową - niestety cena nettopa z pasywnym chłodzeniem by nie słyszeć wentylatorów podczas snu w sypialni to kosz rzędu 500zł - czyli nieopłacalne rozwiązanie (chodzi też o to by urządzenie było wąskie małe i można było je schować oraz najważniejsze by było ciche - praca dysku nie przeszkadza jednak wentylatory już słychać.

 

  1. Zakup netbooka - próbowałem jednak słychać wentylatory i to go dyskwalifikuje - natomiast swoją funkcje spełniało idealnie ale było za głośno i w nocy spoać nie można 

 

  1. Mam w domu power line do gniazdka elektrycznego - może by zakupić jeszcze jeden adapter + przejściówka z LAN na USB i podłączyć ze stacją ? Tylko mam wątpliwości czy dane przesyłane przez USB ze stacji do adaptera (usb>lan) i z lana do gniazdka elektrycznego - dalej przez dwie zyły (faza,neutralny) dalej do adaptera power line i dalej do switcha etc ----czy dane  będą dostarczane tylko dwiema żyłami elektrycznymi ? z tego co się orientuję USB potrzebuje 4 żył do przesyłu.

 

Może są jakieś inne urządzenia do takich celów o których nie wiem

 

Proszę o poradę.

Jeżeli stacja pogodowa działa pod Linuksem, to możesz rozważyć mały komputer w rodzaju Raspberry Pi - w cenie ok. 150 zł masz bezgłośne urządzenie z interfejsem USB i LAN.

 

Wszelkie przejściówki LAN-USB to albo po prostu karty sieciowe na USB (więc urządzenia do nich nie podłączysz) albo chińskie rozwiązania (ot, zmiana formatu wtyczki bez zmiany formatu danych) niezgodne z jakimkolwiek standardem - zadziała to przy bezpośrednim połączeniu, ale już nie przez PLC czy switch.

Niestety aplikacja na to urządzenie jest pod Windowsem ( Program Clumulus)