Jak spiąć dysk w raid gdy jeden ma dane a drugi jest czysty?


(M Sliwinski) #1

Mam dwa 1T-bajtowe dyski, jeden czysty a drugi pelny RAW-ow. Jak w Win 7 spiac je w RAID bez czyszczenia tego pelnego? Czy dyski musza byc teh samej predkosci, powiedzmy 7200?


(Kris Pal) #2

do raidu dyski muszą być puste,tak czy inaczej stracisz obecne dane


(kamilek030190xd) #3

dokładnie,dane zostaną wymazane po załączeniu w raid,jedyna opcja to zrobić kopie na innym dysku


(M Sliwinski) #4

Czy aby wogole spiac je w raid musza byc one identycznej firmy i predkosci itp, czy wystarczy aby mialy te sam rozmiar ?


(Kaka') #5

yellowpliszka ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go ponieważ nie używasz polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kątem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif


(stasio77) #6

Witam.

Jeśli ma to być raid0 to wskazane jest aby dyski były takie same , prędkość obrotowa , pojemność . W raid0 chodzi o zwiększenie prędkości zapisu i odczytu , także wszystkie rozbieżności w wydajności poszczególnych dysków obniżają tą prędkość.

Nie napisałeś jaki to ma być raid , więc podpowiadam że w przypadku raid1 i płyty Asus p5q deluxe jest możliwość utworzenia tej macierzy raid bez utraty danych z zapisanego dysku.

Pozdrawiam Stasiek.


(M Sliwinski) #7

(Yogick) #8

To pisz przynajmniej po polsku, już nawet bez tych polskich znaków. Ale takie kwiatki jak trzcionki itd czy pisanie z zachowaniem zasad interpunkcji i gramatyki nie wymaga polskich czcionek.


(Kaka') #9

yellowpliszka ,

Ustaw w swoim systemie układ klawiatury na polski programisty.