Jak spolszczyć KDE w Fedora 20

Zainstalowałem Fedorę 20 ze środowiskiem KDE. Podczas instalacji wybrałem język polski i po restarcie mam system po polsku (np. komunikaty w terminalu) a KDE pozostaje po angielsku. Zainstalowałem pakiet spolszczający KDE, ale nie widać polskiego w Ustawienia systemowe -->  ustawienia regionalne --> Kraj, region, język. W którym pliku KDE zapisuje sobie te ustawienia - wyedytuję go ręcznie. Pozdrawiam.

Sprawdź czy masz zainstalowane paczki ze spolszczeniem. W większości dystrybucji spolszczenie KDE nosi nazwę kde4-l10n-pl, lub kde-l10n-polish. Jeśli zależy Ci na dobrym systemie z KDE to bardziej zainteresuj się OpenSuse (Stabilność, łatwość obsługi), lub Charką (Najnowsze paczki). Fedora jest głównie tworzona na gnome-shell.

Spróbuj zainstalować pakiet system-config-language i odpalić go, pobrać język.

 

@Vatri - a tam, każde distro jest dobre przecież. KDE4 w Fedorze jest tym samym KDE co w innych distrach (zgodzę się jednak z tym, że KDE4 w OpenSUSE jest bazowym środowiskiem na które kładziony jest nacisk, więc jest dobrze hmm…spasowane z systemem) :slight_smile:

@up

 

No niby KDE jest te same, ale nie wyobrażam sobie pracy na niestabilnym i ociężałym kubuntu. Już omijam szerokim łukiem co ma w nawie ubu. ;] Tak jak napisałeś wyżej OpenSuse kładzie nacisk na KDE i te środowisko działa na Susku idealnie. Fedora kładzie nacisk na shella, a Ubuntu na Unity. Dystrybucję pochodne już nie są tak dobre. Chodź są wyjątki. Ubu w żadnej wersji nie chodzi dobrze.

Warto się też zainteresować LinuxMint KDE

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Ujawniłem przyczynę braku spolszczenia. Pisałem w swoim pierwszym poście, że plik spolszczający KDE zainstalowałem - i nie kłamałem, tyle tylko, że zainstalowałem pierwszy lepszy, jaki zaproponował mi program Apper. Okazało się, że jest to spolszczenie do KDE 3. Teraz zainstalowałem ten właściwy i KDE “gada” do mnie po polsku. Swoją drogą - po co w systemie z KDE 4 dostępny jest zbędny pakiet z KDE 3? Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: jestem debilem. Ze wstydu przez kilka miesięcy nie pojawię się na forum. Co do Fedory, to zainstalowałem ją wyłącznie w celach poznawczych. Sprawdzam tak wiele różnych dystrybucji. Jeszcze raz dziękuję.

Jest w repo ponieważ to ogólne repo dla Fedory która przecież może działać również z Gnome/Xfce itd. W Linuksie można przy odpowiedniej wiedzy płynie przejść np. z KDE na Gnome bez reinstalacji całego systemu.

 

Tak jasne, zwłaszcza chakra :confused: Opensuse tez daleko do stabilności. Stabilny to jest debian…Niech używa tego czego chce. Fedora nie jest taka niestabilna jak kiedyś. Wersja 20 działa naprawdę dobrze jak na razie (używam wersji z XFCE).

 

Po co lejecie wodę w tym temacie?