Jak spr. co się zepsuło

Siemka.

Mam mały problem z moim kompem. I podejrzewam, że jest to coś z płytą główną lub ramem. Po prostu ma takie objawy iż co jakiś czas się pieprzy i muszę go formatować a potem od nowa system instalować. I nie chce się tak z tym bawić. Wiecie może jak mi pomuc? Jak to sprawdzić, albo co to jest?

Jak tak to proszę o pomoc i z góry dzięki :>>

A co to znaczy “piperzy się”? Logi z OTL daj, zrób test MemTestem, a dysk HD Tune. Wszystkie programy znajdziesz na dobrychprogramach.

Chodzi mi o program, który w każdej chwili wykaże błędy…

Log z OTL po zainstalowaniu na nawo systemu nic takiego nie wykaże.

Ja bym zaproponował test pamięci ram (ostatnio przypadek jak w twoim opisie miałem okazje robić) - program memtest86: http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html

Tylko kwestia jak często się to dzieje, ponieważ jak występują problemy z pamięcią to taki system mógłby nie działać długo, chyba że dopiero pojawiają się po dłuższej pracy np jak się zagrzeje.

Jak już wspomniano daj logi z OTL.

Wielki dzięki, na pewno sprawdzę ten program.

System pada mniej więcej co 2 tyg czasami trzyma 3, ale to już sporadycznie.

Powiem Ci, że twoje objawy są mylne. Patrz, program jest zainstalowany na dysku i początkowo stamtąd jest odczytywany, więc jakim cudem walisz w pamięci ram i płytę jak powinieneś sprawdzić dysk twardy ?

Pożycz od kogoś dysk i sprawdź.

Pożycz od kogoś dysk??? Ja rozumiem pożyczać inne podzespoły, ale kto pożyczy ci dysk twardy na którym trzyma dane? Poza tym sprawdzanie trwałoby około 3 tygodnie, jeśli właśnie tyle działa system u autora.

Lepiej użyj http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html i zrób screena z każdej zakładki po przeskanowaniu. W error scan nie zaznaczaj quick scan.

Mrgop , na 100% bad serktory na dysku. Parę miesięcy temu naprawiałem kompa z taką przypadłością i powodem było ponad 200 badów na dysku. Tak wię wymień dysk, wgraj na niego system i powinno być ok.

Mrgop , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.