Jak spr. czy jestem w NAT

1.Jak mogę sprawdzić czy jestem w NAT ? Jakiś program albo coś do wykrywania NAT’a. Bo nie wiem czy jestem. Chcę sprawdzić mojego ISP.

  1. Czy netia wykorzystuje NAT czy każdy użytkownik jest bezpośrednio podłączony do internetu. Bo kończy mi się umowa niedługo i chciałbym wiedzieć.

Jak masz internet z netii to nie masz nata narzuconego przez operatora. Jak sobie kupisz router i nieumiejętnie go skonfigurujesz to będziesz miał nata.

Właśnie nie mam neti tylko multimedie i chcieałbym wiedzieć czy mam nat. Żeby być w nat nie musze mieć routera u siebie tylko będzie go miał dostawca neta. Jak to sprawdzić czy mam nat ?!

Start>uruchom>cmd>ipconfig /all > C:\ipconfig.txt

Na partycji C: masz plik ipconfig.txt otwórz, i wklej jego zawartość w tagach code na forum, bądź na http://wklej.org i dajesz tylko link.

Nie wiem jak dokładnie multimedia ale NEO i Netia jak widziałem u kumpla to dostaje od razu zewnętrzne IP i jest to widoczne w ipconfig, tak samo jeszcze dawniej, kiedy mało osób wiedziało o NAT’cie tak sprawdzali czy mają wyjście na świat, jednak ja wtedy zachodziłem w łeb, co za śmieszny sposób i w większości przypadków pewnie nie dawał dobrej odp. bo mogli po prostu tylko przekierować porty i by mieli wyjście na świat, a tak to ktoś ich wprowadzał w błąd takim sposobem do sprawdzania.

http://wklejto.pl/37748 - oto wynik

Fajnie by było jak byś napisał po czym poznałeś :razz:

Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 89.228.143.47(Preferowane)

Klasa adresu IP to: A

IP: publiczne bo zakres klasy A to bodajże 0-127.xxx.xxx.xxx z wyłączeniem 10.0.0.0-10.255.255.255 bo to jest klasa A lecz prywatna.

Jedynie serwer DHCP leży w klasie C prywatnej: 192.168.32.227 :stuck_out_tongue:

Ale ogólnie masz wyjście na świat czy tego chcesz czy nie :smiley: Miałbyś FTP’a, WWW czy Telnet lub SSH, zalożyłbyś na tych serwerach logi połączeń to byś widział, że nawet jak Ty byś się nie łączył z tym serwerem to w logach byłyby IP komputerów, które należą do BOTNET’u i mają puszczone automaty :stuck_out_tongue: Do np. przejmowania kontroli nad routerami/modemami które mają standardowe loginy i hasła :stuck_out_tongue: Odpala na nim skrypt ssh, a ten pobiera złośliwe rzeczy i ma już jeden komputer/mini komputer więcej do dyspozycji.

No bo właśnie nie mogę postawić serwa WWW ja tylko widze serwer a koledzy już nie widzą :confused: A ustawienia wszystko miałem w pożąsiu.

Firewall