Jak sprawdzić adres bramy sieciowej

Do dyspozycji mam 2 zrzuty ekranu z poleceń tracert i netstat mam z nich odczytać adres bramy internetowej pewnej strony www. Z tego co mi wiadomo to brama to powinien być 3. adres z tracerta ale pewien nie jestem proszę o pomoc :slight_smile:

ba4dc2a8d337e2e7m.jpg

9c6a354102372648m.jpg

Myślę, że jutro po godzinie 15:00 czyli po zakończeniu konkursu Intersieć możemy Ci na to odpowiedzieć :slight_smile:

W nettacie jestes polaczony z onetem , gg , serwerem na home.pl , z dziwnym adresem (z rozwiniecia hosta moze dns jakies kablowki ??)

a brama domyslna na tracert jest 192.168.1.1 masz ruter :stuck_out_tongue: i w kazdym teracercie jest na 1 hopie :stuck_out_tongue: Jesli chodzi Ci o brame od dostawcy to mozesz miec ja podana na ruterze albo sobie sprawdz powinien byc to pierszy lub ostani adres z klasy .

Nawet nie chodziło mi o odpowiedź do tego zadania bo już nawet próbowałem z kolegą sprawdzić tzn on jest serwer a ja go “śledzę” ale nie bardzo wyszło a ogólnie informacji i przykładów w necie jest mało - na konkretny temat a jeszcze zostałem wprowadzony w błąd że 1. adres to wewnętrzne ip :stuck_out_tongue: ale i tak wysłałem za nim sobie przeczytałem mój wątek. :slight_smile: