Jak sprawdzić cz telewizor odczyta film z kompa?


(Gothicman24) #1

Film mp4 albo mkv w HD.

Jak to rozpoznać będąc w sklepie? Są jakieś symbole? Czy wszystkie telewizory mające HDMI i usb odczytają plik filmowy z kompa? Albo czy odczytają takowy po podłączeniu do niego (tv) kompa?


(przybylas) #2

Moja sugestia najpierw wybierz TV w jakimś sklepie internetowym poczytaj opinie, opisy jak już będziesz miał listę "kandydatów" idź do sklepu albo zamów przez internet.

Z racji regulaminu forum nie polecę Ci żadnych rzetelnych sklepów internetowych

ps. mam nadzieje że mówisz o filmach nagranych telefonem, kamerką lub aparatem bo jeżeli nie to poczytaj regulamin forum.


(system) #3

Kolego to raczej Ty poczytaj :lol: ściągać na własny użytek może filmy do woli, nie może ich udostępniać ani czerpać z nich zysku :lol:

No raczej panie z hotzlotu to Ty nie znasz regulaminu, gdyż dobre sklepy możesz polecać !!

Co do tematu, to przy każdym TV jest plakietka, lub powinna być i piszę że TV odtwarza filmy z USB i w jakich formatach. Jeżeli nie ma to sprzedawca musi udzielić Ci takie info, a jak sam nie wie to znaczy się że sklep do bani.

Poza tym najpierw wybierz dobry TV, a co formatu filmu to w każdej chwili można go przerobić na kompie, więc format filmu to Twój najmniejszy problem


(phx84lbn) #4

Dokładnie...

Wystarczy poczytać specyfikację sprzętu i tam będzie wypisane - jakie formaty wideo / audio / napisów obsługuje TV.


(MrBeckham666) #5

dokłądnie wszystko masz napisane w specyfikacji ;]

co do sklepów polecam agito i morele.net;]

na allegro równiez tylko że sprawdzenii sprzedawcy;] (Standard Allegro)


(manieKMP) #6

Jeżeli telewizor ma być podłączony do komputera (np. przez hdmi) to nawet specyfikacji nie trzeba czytać, bo to komp będzie robił za "odtwarzacz" (a tv za monitor) :wink:

W innym wypadku (podpinanie pedrive'a, czy hdd) trzeba zerknąć w specyfikację danego telewizora (user manual przeważnie można pobrać ze strony producenta).

Przykład z instrukcji obsługi samsunga LA32C530F1R: tabela wspieranych formatów wideo


(Hitm3n) #7

Problem w tym, że niektóre telewizory mimo, że mają wpisany dany format do specyfikacji, jakoby go otwierały, wcale tego nie robią, a przynajmniej nie zawsze, lub z problemami. Na swoim TV, Panasonic TX-L47ET5E, z dysku/pendrive teoretycznie mogę odpalać każdy film. W praktyce jednak, niektóre filmy w 3D lub .mkv się albo nie otwierają wcale, albo podczas oglądania się zacinają tak, że nie da się oglądać. Taka po prostu wada sprzętu, której nijak nie da się pominąć (aktualizacja oprogramowania, lepszy pendrive/dysk itd.).

Jak wyżej - jeśli podłączysz laptopa/komputer do TV kablem HDMI, będzie on działał jako monitor, wtedy nie potrzebujesz znać nawet jego specyfikacji, bo będzie wyświetlał to, co będziesz w stanie otwierać na komputerze.