Jak sprawdzić czas trzymania baterii (Toshiba A660 1C3)

Witam,

Czy jest jakiś program do sprawdzenia baterii w laptopie? Na cene i skąpcu w opisie produktu pokazuję że laptop powinień trzymac ok 3.3h a program który ma zaintalowany w tym momencie (bateria full naładowana siedzę może z 10 minut - tylko internet włączony) pokazuje mi 2:00h do końca a windowsowki program 2:45 h.

No jak by nie patrzeć żaden z tych programów nie pokazuje czasu jaki jest na Ceneo itp. czyli lekko ponad 3h.

Jest jakiś program bym sprawdził ile naprawdę trzyma mi bateria i jaką ma pojemność?

Czy może z bateriami jak z dyskami HDD piszą 500gb a jest 400 z groszem ?

czas podawany przez producenta jest czasem maksymalnym, a nie czasem srednim czy minimalnym…

poza tym, duzo zalezy od tego co robisz - czytajac tekst w wordzie napewno dluzej pochodzi laptop, anileli ogladajac film czy przegladajac kolorowe strony w necie przez wi-fi, mniejsza jasnosc czy kontrast tez wydluzy czas dzialania na beterii 8)

to wiadomo że czas spada to normalne ale czy możliwe że po odpaleniu kompa jest już średnio o 20-30min mniej niż podaje producent?

oczywiscie, bo nowa baterie trzeba kilka razy rozladowac do zera i naladowac by osiagnela 100% sprawnosci… potem bedzie juz tylko spadac 8)

na samym początku zrobiłem kilka tych “formatów” choć w nowych typach baterii jakie teraz są nie jest to konieczne :slight_smile: tak samo jak w komórkach. Ale nie zaszkodziło zrobić. A więc można jakoś sprawdzić czy ładuje się 100% baterii pojemność itp ?