Jak sprawdzić, czy film DVD jest oryginalny?

Kupiłem kilka dni temu w Internecie film DVD. Dzisiaj go otrzymałem i zastanawiam się, czy można jakoś sprawdzić, czy rzeczywiście jest on oryginalny. Na okładce jest niby nalepka autentyczności, ale okładka to jedno a płyta to już zupełnie inna sprawa… Płyta jest tłoczona i programem Nero nie da się jej skopiować. Skanowanie płyty wyświetla komunikat, który stwierdza, że 97% nośnika jest nieodczytywalne. Film bez problemu się odtwarza i na kompie, i na starym DVD przy telewizorze. Zapytacie pewnie: “W czym zatem problem?” A no w tym, że nadruki na płycie są jakieś takie nieostre a niektóre screeny na odwrocie okładki to znana ze starych gier pikseloza. Poza tym etykieta płyty to “Laura_European_Licenseed_PAL” a pozostałe filmy z tej serii mają jako etykietę normalny tytuł. Może jestem przewrażliwiony, ale dałem za płyte 80 zł i wolałbym nie wzbogacić jakiegoś pirata.

Pozostaje Ci kontakt z dystrybutorem w Polsce

Wątpie aby jakiś pirat bawił się w zabezpieczanie swojej kopii ;] A piszesz że jest zabezpieczona przed kopiowaniem także myślę że jest oryginalna ale może być jeszcze taka opcja że właśnie nie jest z polski dlatego różni się nazwą z polskimi wydaniami ;]