Jak sprawdzic czy karta graficzna jest sprawna?

tak jak w temacie, bo mam taki problem gdy gram tak jakby wentylator na racie ustawał i wtedy komp lapie zawieche jak sprowadzić czy jest sprawna

Podaj temperatury przy obciażeniu i bez z everesta.

przy obciązeniu to 85-90 C karta to radeon 4850 a w spoczynku to 80C

No temperatury za wysokie. Cos z tym chłodzeniem jest nie tak. Masz mozliwość zdjecia go z karty???

chłodzenie jest fabryczne, ta karta miała tylke od początku, jak zdejme chłodzenie to strace gwarancie ;/ co robic w taki razie>>> ??? nieść na gwarancjie>>>???

Zainstaluj sobie Riva Tuner i zrób nowy profil wentylatorów np. na 80% włącz taki i zobacz jakie będa temp. Najlepiej jakiegoś Smarka i zobacz jaki będzie wynik ty podkręcałeś kartę.

Nie no jeśki mozęsz to idx na gwarancję. Co się będziesz męczył jak Ci wymienią i bedzie git.

nie nie podkręcałem tej karty, a propos gwarancji to co mam powiedzieć ???że nie działa?

Powiedz, że masz problemy z użytkowaniem grafy przez za wysokie temperatury, zastrzeż że nie robiłeś OC, że od poczatku masz problemy. Albo naprawią albo wymienią :slight_smile:

To znaczy że wszystkie referencyjne Radeony HD4850 są uszkodzone, bo wszystkie grzeją się do 85-90 C przy obciążeniu.

Ja bym zainstalował nowe stery 8.10 dodali w nich suwak do regulacji obrotów, zwiększył obroty i zobaczył czy gry nadal wieszają się, jak nic to nie da to wtedy z kartą na gwarancje.