Jak sprawdzić czy karta graficzna ma artefakty?

Pytanie takie jak w temacie?

Pograj około 30 min w grę która ma grafikę na wysokim poziomie, ale tak żeby karta dała z nią radę na chociaż średnich. Moja karta po 20 min grania w pure malowała mi artefakty, więc musiałem ją wymienić :slight_smile:

najważniejsze jest to żeby karta się nie przegrzewała więc warto sprawdzić jej temperatury,ewentualnie ją przeczyścić i reszta tak jak wyżej :slight_smile:

karta nagrzewa do 28 stopni jest nowa ale kupiona na allegro. Chciałem pograć w alan wake ale pokazuje mi tylko cześć tekstur.W darksiders 2 miałem coś takiego w niektórych miejscach był brak tekstur i musiałem odczekać chwile lub wejść ekwipunek aby się pokazały. Czy to może być przyczyna zbyt małej ilości ram i słabego procesora?

2gb ramu procesor athlon 3200+ 2,2ghz

te gry są dość wymagające może to być spowodowane przez małą ilość pamięci ram i słaby procesor

masz tak w każdej grze? jak to wygląda dokładnie ,jest tak że nie ma tekstur i po chwili wskakują same czy pojawiają się stopniowo na ekranie ?a jak wykonasz szybki obrót kamerą to wczytują się też tak powolnie ?a na otwartych i zamkniętych przestrzeniach jest tak samo ? czy podczas tego dźwięk też się przycina ?na początek zainstaluj sterowniki do karty ale te ze strony producenta a nie z płyty

ściągnij też program 3DMark06 i uruchom go i zobacz czy będą się też takie rzeczy działy na ekranie jak w tych grach