Jak sprawdzić czy komorka nie jest kradziona?

Witam!!

W najbliższym czasie zamierzam kupić sobie telefon w skupie. Jak już wspomniełem w temacie przed zakupem chciałbym jakoś sprawdzić czy telefon nie jest kardziony? Jak to zrobić?? Dodam, że ma być to Nokia 3660. Proszę równieżo opinie na jego temat:)

Idź na Policję. Podaj im IMEI tego telefonu i jeśli ktoś zgłosił kradzież to będzie (powinien :roll: ) on w ich bazie :slight_smile:

jesli ktoś ci go sprzeda bez niczego tzn sam telefon a na dodatek będzie NIE ORYGINALNA ładowarka to na 99% kradziony …

No to w komisach jest prawie 99.99% kradzionych komórek… Ciekawe :twisted:

no a co ty myślałeś ?? że będa kupować komorki za 700 zł a sprzedawać za 750zł ?? nie opłaca im sie …

  1. Nie “myślałeś” a “myślałaś”

  2. Wcale nie kupują po 700 i sprzedają za 750 :] Komisy działają po to aby zarobić, ale skupują po bardzo niskich cenach, a następnie sprzedają po wysokich…

  3. Wystarczy, że komórka za 800 - 900 zł. ma rysę, a już w komisie nie chcą jej kupić za taką cenę tylko oferują np. 200 -300 (nie żartuję), natomiast później sprzedają za ogromne ceny…

  4. Miałam podobną sytuację -> za telewizor wart 1200 zł (malutko nie…) chcieli w komisie dać góra 200 - 300 zł… Później szłam tą ulicą, patrzę ten kochany telewizorek -> 900 zł… :]

  5. Nie twierdzę że nie ma kradzionych telefonów w komisie… (do znajomego policja często przychodzi, bo coś tam… poza tym ten znajomy musi zgłosić każdy sprzęt, który do niego dociera)

  6. Jeżeli już są jakieś rzeczy po okazjonalnych cenach, są to zwykle rzeczy zza granicy (ten z komisu jedzie na giełdę, skupuje graty, daje mojemu ojcu, on to remontuje, i wszyscy są happy)

  7. Każdy komis ma swój serwis… czyli biorą niby szajs za grosze, a później po remoncie sprzedają za konkretną kasę :slight_smile:

Włodi

Jakoś na ebay’u angielskim 80% telefonów jest bez pudełek, bo Angole je po prostu wyrzucają, i co takie telefony od razu kradzione?

czy ja napisalem ze jak bez pudełka jest to kradziony ?? weź przeczytaj co napisałem :confused: napisałem m.in jak będzie sam telefon , ale głownie mi chodzi o to że jak jest nie oryginalna ładowarka to wtedy jest 99% kradziony.

ale my mieszkamy w polszy chyba :x

no i co z tego? na allegro albo w komisach jest pełno telefonów z za granicy.

tia, oryginalną ładowarkę można kupić za 10zł.

Aha… u znajomego, który prowadzi komis, zarekwirowali komórkę z oryginalną ładowarką -> była kradziona :]

Ale nie chodzi o to, że to on sprzedawał, tylko okazało się że jest kradziona, jak zgłosił swój sprzęt do policji :]

Posty stricte OT -> KOSZ