Jak sprawdzić czy ktoś mi grzebał w systemie?


(Uphate1) #1

Witam mam taki problem, czy jest szansa na sprawdzenie jakiś instalacji, dezinstalacji czy usuwanie jakiś plików ponieważ podejrzewam, że ktoś mógł mi grzebać w komputerze. Jak nigdy gdy odpaliłem komputer przy ekranie powitalnym gdzie wybiera się użytkownika, kliknąłem tak jak zwykle, wyskoczyło mnóstwo komunikatów o tym, że nie można wejść na administratora itd. pierwszy raz takie widziałem , za dużo tekstu było żeby je zapamiętać, i po odpaleniu tapeta była windowsowska, mniej ikon na pulpicie itd. zrobiłem przywracanie systemu i wszystko wróciło do normy. Co to mogło być i jak sprawdzić czy ktoś grzebał? Mam windows XP


(pawcio1212) #2

po 1 hasło na admin załóż po 2 konto ograniczone bez hasła

to na początek wystarczy i zablokuje możliwość instalacji/deinstalacji programów

EDIT

znalazłem coś takiego


(Uphate1) #3

znalazłem chyba te komunikaty co wtedy się wyświetlały jaka może być przyczyna?

System Windows nie może załadować profilu przechowywanego lokalnie. Możliwym powodem tego błędu jest brak wystarczających praw zabezpieczeń lub uszkodzony profil lokalny. Jeśli ten problem będzie się powtarzać, skontaktuj się z administratorem sieci.

System Windows wykonał kopię zapasową profilu tego użytkownika. System Windows automatycznie spróbuje użyć profilu z kopii zapasowej przy następnym logowaniu tego użytkownika.

System Windows nie może znaleźć profilu lokalnego i loguje użytkownika przy użyciu profilu tymczasowego. Zmiany wprowadzone w tym profilu zostaną utracone po wylogowaniu.


(pawcio1212) #4

proszę

niestety już po profilu