Jak sprawdzić, czy laptop ma mikrofon?

Mój kolega przebywa ostatnio w GB.

Kupił laptop Toshiba (na razie nie wiem, czy używany, stary, czy też całkiem nowy)

Ponieważ wyglądana to, że jest niezaawansowanym użytkownikiem muszę mu wytłumaczyc, jak ma sprawdzić, czy laptop wyposażony jest w mikrofon wbudowany np. w obudowę?

Chcemy sie porozumiewać przez Skype, ale na ten moment jedynie przez niegi klikamy.

Jak to sprawdzić?

Przepraszam z góry jeśli zadałem lamerskie pytanie.

PS

Inna sprawa, że mnie też nie słyszał, choc wiem, że ta opcja u mnie działa poprawnie.

Czy miał dźwięk wyciszony w laptopie, czy niektóre są w ogóle bez głośników?

A co pisze w istrukcji? Jest rzut poglądowy…? Co to za model?

Niech włączy Start>Programy>Akcesoria>Rozrywka>Rejestrator dźwięku. Kliknie takie kółko i niech krzyknie. Jak coś nagra to ma.

lecąc od końca.

Jur@s, niby masz rację, ale wystarczy, że w ustawieniach ma ściszony, czy wyciszony mikrofon, i ten spoób może nie zadziałać.

Czy mam rację?

Daghda, on jest tam, a ja tu.

Nie mam - na ten moment - zielonego pojęcia, czy ma instrukcję i jaki to model?

Pytam się, bo może jest jakiś prosty sposób,na sprawdzenie tego, czy laptop jest wyposażony w mikrofon.

Jeśli nie, to będziemy dochodzić do tego, krok po kroku.

Poszukaj(cie) takiego obrazka symbolizującego mikrofon. Może być też tak, że laptop ma tylko wejście na mikrofon, z reguły obok słuchawek (jak np. w modelu Toshiba A135-S4527).

to zanim przeprowadzi test, niech przesunie suwak mikrofonu na górę w ustawieniach głośności.

Toshiba raczej nie wyposaża swoich laptopów w mikrofony, więc najrozsądniej za parę groszy zaoptrzyć się mikrofon zewnętrzny.

@ bez nazwy - a SMSów nie dali? Niech Ci wyśle opis tablicy znamionowej (z reguły taka nalepka z part number, modelem i serią).

No nic, na razie dziekuję za wszystkie porady.

Może wieczorem, lub jutro rano dowiem się szczegółów.

Dziekuję wszystkim za zainetresowanie się problemem. :slight_smile:

PS

Spróbuję wykorzystać Wasze podpowiedzi.