Jak sprawdzić czy mam aktualne sterowniki, w nowym komputerze?


(system) #1

Cześć, od kilku godzin mam nowy komputer.Jak sprawdzić, czy są aktualne sterowniki ? Chodzi mi tu, o kartę graficzną/dźwiękową itd. Ponieważ gry które nie powinny mi ciąć ,zachowują się wręcz dziwnie i notują spadki fps...

 

NVidia GeForce gtx650

 

intel core i3 cpu 530 2,93 ghz

 

 

Poza tym po wyłączeniu gry ( Watch_Dogs ), windows poprosił mnie? o zmiane ustawień kolorów na domyślne w celu poprawienia wydajności. O co tu chodzi, i czy to faktycznie poprawia wydajność, a jeżeli tak, to jak to ustawić na stałe, gdyż pisało mi,że to się zresetuje po ponownym uruchomieniu komputera.


(Homik1983) #2

We właściwościach sprzętu (w menadżerze urządzeń) widoczna będzie wersja zainstalowanego sterownika. Można ją porównać z wykazem sterowników na stronie producenta chipsetu http://www.nvidia.pl . Możesz też skorzystać z GeForce Experience http://www.nvidia.pl/object/geforce-experience-pl.html , które będzie monitorowało dostępność aktualizacji sterowników do karty graficznej i instalowało nowe wersje sterowników. Według strony producenta umożliwia także optymalizację ustawień pod kątem szybkości działania gier.


(Miszkurka2000) #3

Włącz tryb wysokiej wydajności na karcie i w zasilaniu Windows oraz wyłącz parkowanie rdzeni na procesorze.


(system) #4

Dzięki @Narv.

 

Jak to zrobić @Miszkurka2000 ?


(Miszkurka2000) #5

Tu masz linka do programu którym możesz wyłączyć parkowanie rdzeni.

http://www.gg.pl/dysk/BJ3xYxXO10jwBZ3xYxXOkVA/CoreParkingManager.zip

 

Klikasz na baterii i włączasz wysoka wydajność.

 

Klikasz prawym na pulpicie i w opcjach karty Nvidia wybierasz wysoką wydajność.

Jeśli masz dodatkowo kartę Intela możesz tam także ustawić wysoka wydajność.


(system) #6

http://www.bfcentral.pl/windows-7-sposob-na-zwiekszenie-wydajnosci-procesora/

 

Znalazłem takie coś do parkowania rdzeni,lecz pisało tam,że nie do wszystkich procesorów.Mój to i3 ( 3 rdzenie ? ), więc się nnada, i tym sposobem też mogę zrobić ?

 

W ustawieniachkarty graficznej,zmieniłem ustawienia takie jak:

 

Filtrowanie tekstur - optymalizacja trójliniowa na WYŁĄCZ

 

Przyspieszenie wieloekranowe/różne procesy graficzne na Tryb jednoekranowy

 

Nie mam pojęcia gdzie mam ustawić wysoka wydajność w karcie nvidi,a jeżeli chodzi o karte intela, to mam tylko procesor.

 

Poza tym,przy zmienieniu tych dwóch opcji powinno mi się poprawić w FPS czy zgorszy się tylko grafika,nie mam niestety jak teraz sprawdzić.


(Miszkurka2000) #7

Rozumiem, że najnowsze sterowniki do grafiki są zainstalowane?


(system) #8

 

Nie mogę przesunąć tego suwaka,jednak gdyby mi się udało to zauważe duży spadek ‘‘grafiki’’ gry ? Tzn. że będzie brzydka ?.Właśnie teraz dzięki Panu się spostrzegłem,że mam zainstalowaną aktualizacje z czerwca, a do tego czasu wyszły już trzy, tak więc zabieram się za ściąganie, i zmienienie tych opcij.

 

Kupiłem sobie Wiedźmina 3 z nadzieją,że na niskich/średnich gra mi będzie chodzić płynnie, a tu na najniższych gra potrafi mi spadać do 15-20 fps.

 

Specyfikacje podałem w pierwszym poście,dopisze tutaj tylko RAM ( 6gb ) i system Windows 7 Home Premium.

 

Poza tym ,widzę,że Pan się zna na rzeczy.Dostałem ten komputer, i coś mi się wydaje,że sterowniki są nie wszystkie wgrane,zresztą Windows Update jest wyłączony.


(GioWDS) #9

i3 + budżetowa karta graficzna i liczysz na dobrą wydajność, litości.

Kup konsolę nie będzie problemów.


(maciej1993) #10

Ja osobiście polecam DriverEasy tutaj jest link jak chcesz. http://www.dobreprogramy.pl/DriverEasy,Program,Windows,20522.html


(drunkula) #11

Jasne, bo lepiej pozwolić komputerowi żeby robił wszystko za Ciebie… lepiej zrozumieć co jest czym i świadomie aktualizować własny bajzel wyuczonymi i wyczytanymi sposobami. Wymaga to co prawda odrobiny myślenia, pamiętania o takich ■■■■■ółkach jak punkty przywracania itd.


(qrdziel) #12

Ja polecam drive pack solution


(maciej1993) #13

Nie ale mnie jakoś ta aplikacja nigdy nie zawiodła więc jeżeli może pomóc to dlaczego mam jej nie proponować.[emoji2]