Jak sprawdzic czy mam limit na transfer?

(Bluestin) #1

Witam. Mam problem, od jakiegoś czasu strasznie zwolniła mi się prędkość internetu. Dziele neta z 2 osobami w domu, mama i bratem, który jest administratorem u niego jest ruter wi-fi i cala reszta. Ogólnie on tym rządzi. Ja mam tylko laptopa na którym się podłączam. Kiedyś nie było problemu i wszystko śmigało szybciutko, teraz film muszę ładować kilka godzin.. pobieram pliki z prędkością 50 kb.. a Brat sobie bez problemu, bez buforowania ogląda filmy, gada na skype i gra w jakieś gry. Czy to możliwe ze ustawił tak żeby miał największa prędkość,a reszta użytkowników maja jakiś limit? Jak to sprawdzić?

(floyd) #2

Jak najbardziej możliwe.

(Bluestin) #3

A moge to sprawdzic jakos? bo gdy go o to pytam to mowi ze nie, ale cos mi sie nie chce wierzyc

bluestin , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

(floyd) #5

Może sprawdź jak będzie na innym laptopie np. od kolegi, koleżanki czy jakiegoś znajomego.

(Bluestin) #6

Przez jakiś czas miałem laptopa kolegi to zauważałem różnicę, szybszy fb, filmy.. no i brat przychodził i gadał żebym coś wyłączył jak oglądam bo mu laguje neta :stuck_out_tongue:

(roobal) #7

Jeśli ma router wspierający QoS, to mógł dać komputerom w sieci niższy priorytet, a sobie najwyższy, co oznacza, że pakiety wysyłane z jego komputera mają pierwszeństwo przed innymi, czyli jeśli on ogląda filmy on-line i coś pobiera, to jego pakiety router wysyła i odbiera w pierwszej kolejności. Jeśli router posiada kontrolę szerokości pasma, to mógł również przyciąć pasmo i zakładając, że łącze ma 4Mb/s sobie mógł przypisać 3Mb/s a reszta korzysta do podziału z 1Mb/s.

(Bluestin) #8

no dobra, ale jak mam to sprawdzić ? :wink:

(roobal) #9

Musiałbyś się zalogować na router, inaczej się nie dowiesz.