Jak sprawdzic czy mam limit na transfer?

Witam. Mam problem, od jakiegoś czasu strasznie zwolniła mi się prędkość internetu. Dziele neta z 2 osobami w domu, mama i bratem, który jest administratorem u niego jest ruter wi-fi i cala reszta. Ogólnie on tym rządzi. Ja mam tylko laptopa na którym się podłączam. Kiedyś nie było problemu i wszystko śmigało szybciutko, teraz film muszę ładować kilka godzin… pobieram pliki z prędkością 50 kb… a Brat sobie bez problemu, bez buforowania ogląda filmy, gada na skype i gra w jakieś gry. Czy to możliwe ze ustawił tak żeby miał największa prędkość,a reszta użytkowników maja jakiś limit? Jak to sprawdzić?

Jak najbardziej możliwe.

A moge to sprawdzic jakos? bo gdy go o to pytam to mowi ze nie, ale cos mi sie nie chce wierzyc

bluestin , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Może sprawdź jak będzie na innym laptopie np. od kolegi, koleżanki czy jakiegoś znajomego.

Przez jakiś czas miałem laptopa kolegi to zauważałem różnicę, szybszy fb, filmy… no i brat przychodził i gadał żebym coś wyłączył jak oglądam bo mu laguje neta :stuck_out_tongue:

Jeśli ma router wspierający QoS, to mógł dać komputerom w sieci niższy priorytet, a sobie najwyższy, co oznacza, że pakiety wysyłane z jego komputera mają pierwszeństwo przed innymi, czyli jeśli on ogląda filmy on-line i coś pobiera, to jego pakiety router wysyła i odbiera w pierwszej kolejności. Jeśli router posiada kontrolę szerokości pasma, to mógł również przyciąć pasmo i zakładając, że łącze ma 4Mb/s sobie mógł przypisać 3Mb/s a reszta korzysta do podziału z 1Mb/s.

no dobra, ale jak mam to sprawdzić ? :wink:

Musiałbyś się zalogować na router, inaczej się nie dowiesz.