Jak sprawdzić czy na komp jest najnow wersja Direct X?

Nie mogę znaleźć folderu w którym są pliki biblioteki Direct X. Gdzie one się znajdują i jak sprawdzić ich wersję?

Jaka jest ostatnia wersja Direct X?

Dziekuje.

Wpisz w uruchom programy dxdiag - uruchomi się program diagnostyczny DirectX i tam będziesz miał wersję :slight_smile:

Jaka jest najnowsza wersja?

9.29.1974? Widzę również Direct X End?

wg windowsa to wersja z 2011-04-18

Przeniesione z działu Poszukiwanie oprogramowania.

Na Windows XP która najnowsza?

Hej,

Tak jak pisałeś - na Windowsa XP najnowsza i ostatnia wersja DirectX’a, to wersja DirectX 9.29.1974 - do ściągnięcia na przykład tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A wersja Directx End? To jest inaczej 9.29.1794 czy cos innego?

Patrząc po datach 9.29… jest z 2010, End z 2011.

Hej,

Zgodnie ze stroną Microsoftu 9.29.1974 - http://www.microsoft.com/pl-pl/download … aspx?id=35.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, ściągnąłem ze strony dobreprogramy plik 96mb i po uruchomieniu jest zapytanie:

…please type the location…

Gdzie umieścić pliki? W jakim folderze?

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX

Zainstalowałem pliki DirectX zgodnie z opisem.

Przed instalacją dxdiag pokazywał Direct X 9.0c.

Zainstalowałem DirectX 9.29.1974 ściągnięty z dobreprogramy.

Sprawdziłem ponownie poprzez dxdiag- nadal 9.0c.

:?: :?: :?:

Cześć,

Moim zdaniem wszystko jest w porządku, najwyższym DirectX dla systemu Windows XP jest wersja 9. I taka jest pokazywana w systemie.

To jest ten sam directx, tylko zaktualizowany w 2010 roku, czyli że, dołożono trochę bibliotek pod nowsze gry. Instalowałem w 2008 roku i policzę … było 8 wersji directx 9C co wyświetla się na stronie filehippo.com.pl Wprawdzie komputer.świat ma aktualizację z 2013 roku, ale nie było nowszego od 2010 roku, więc ludzie łapią się na lep. Reszta, to nazewnictwo wersji.