Jak sprawdzić czy Neostrada ruszy w moim mieszkaniu?

Witam, zacznijmy od tego że posiadam internet radiowy 512 Kb/s. Chciałbym go zmienić na Neostradę 10 Mb/s i z tego co słyszałem Neo idzie liniami telefonicznymi. Jak sprawdzić czy Neo 10 Mb/s ruszy na mojej linii ? Czy nie będzie zrywać połączenia itp.

Liczę na waszą pomoc :slight_smile:

Zadzwoń do TP i wyjaśnij w czym problem. Będą to ustalali swoimi magicznymi programami, ale nie wierz w wyniki (twierdzą, że mogę mieć 4 Mb, a faktycznie linia nie wytrzymuje całego jednego…) i nalegaj (stanowczo ale bez nerwówki, żeby nie wrzucili cię na koniec kolejki), żeby przysłali do ciebie ekipę monterów podwykonawców. Ci mają dostęp do lepszej diagnozy, ocenią odległość od centrali i inne takie. Całość za darmo.

Dzwonili do mnie z Orange 3 dni temu i kazali czekać na telefon od nich i na kolesia od spisania umowy (FunPack HD + Witaj HD)

Niestety nie odzywają się, a nie chce żeby się okazało 1 dzień przed wizytą Techników że nie pójdzie nawet 6 Mb/s :X

Nie ma jakiejś strony albo czegoś innego by sprawdzić ile MB pójdzie na linii ?

Tu sprawdzisz http://www.orange.pl/prt/service_availability_check lub jak masz linię tp (teraz orange) to wystarczy że wklepiesz nr telefonu w tym miejscu https://www.orange.pl/prt/pl/order/zamo … &gift=225#

avwbzi.jpg

Jak widać wszystko bez problemu ruszy chociaż wątpię, ponieważ sprawdziłem to już tydzień temu i były inne odpowiedzi :confused:

z tych opcji wynika że musiałbyś mieć centrale telefoniczną w promieniu 100 metrów może mniej poszukaj jeśli faktycznie stoi szafka gdzieś koło twojego domu czy jak mieszkasz w bloku i stoi na klatce schodowej to nie powinno być żadnych problemów nawet z 80Mb przy takiej odległości

Tak mieszkam w bloku. Na dole w bloku jest taka szara skrzynka i to jest chyba Neostrady i rzeczywiście jest około 50m od telefonu :slight_smile:

Czyli z 10 Mb/s nie będzie najmniejszych problemów ? :stuck_out_tongue:

na tak krótkim odcinku kabla z żadną opcją nie będzie problemów :wink:

Dobrze, dziękuje za pomoc :slight_smile: Możecie już zamknąć temat.