Jak sprawdzić czy nokia 6230 ma simlock'a?

Witam. Tak jak w tytule. Chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić czy nokia 6230 posiada simlock’a.

#pw+1234567890+1# - powoduje sprawdzenie czy w telefonie znajduje się SIM-Lock; jeśli pojawi się informacja "SIM was not restricted" oznacza to, że nie ma SIM-Locka, natomiast gdy otrzymasz "Code error" oznacza to obecność SIM-Locka; uwaga: trzykrotne wprowadzenie tego kodu może w przyszłości utrudnić zdjęcie SIM-Locka, dlatego kodu tego proszę używać w ostateczności!

cytat z cmcm.priv.pl

Niestety ale nie masz racji z tm kodem chyba. Posiadam nokie 6230 która nie ma simlocka na 100% a po wpisaniu twojego kodu wyświetla mi się: błędny kod co by oznaczało że ma blokadę a tak nie jest.

No to w takim razie pozostaje włożenie innej karty tzn. innej “sieci” nie tej na której obecnie telefon “działa” pewnie kod ten nie działa na telefony z BB5

u mnie tak samo, gdy wpisuje kod to pokazuje sie komunikat “błędny kod”. Narazie nie mam możliwości włożenia karty sim z innej sieci, ale jak przyjdzie kumpel co ma w orange to wtedy zobacze.