Jak sprawdzić czy pasta termo przepuszcza ciepło?

W wypadku jak by była źle nałożona, i ciepło nie przejdzie na radiator, a będzie sie dusić na procku.

Jeżeli temperatury po aplikacji poszybują w górę, jeżeli komputer zacznie się wyłączać bez ostrzeżenia, wtedy możesz zacząć myśleć o tym, że przesadziłeś z pastą, bądź źle założyłeś chłodzenie. Ma być cieniutka warstwa, przykrywająca procesor. W Google znajdziesz “milion” poradników jak aplikować pastę.

Po nałożeniu owej pasty i przetestowaniu gy na full opcjach temperatura doszła nawet do 70C… i waha sie strasznie.

 

Tak wiem jakimi sposobami sie nakłada pastę, i nie wiem czy najlepiej będzie rozsmarować to palcem przez rękawiczke.

Jaki procesor? Jakie chłodzenie? Placem w rękawiczce foliowej można smarować, choć można też zastosować metodę na “krzyż”,dwa cieniutkie paski przez około 2/3 długości przekątnej procesora. Stosuję tę metodę z powodzeniem.

Kolejna sprawa jaka pasta? Temperatura otoczenia?

I7 4770K, Thermalright HR-02 Macho 120, Arctic Cooling MX-2 temp. otoczenia 28C

nawet kartą telefoniczną możesz rozsmarować

http://chlodzenie.net/reviews/test-past-termoprzewodzacych-mity-i-fakty/5/

 2x tak robiłem i chyba rewelacyjnie to nie chłodzi :confused: X był by najlepszy?

 

I powygrzaniu pasty temp. o ile może spaść?

@Soulcatcher - jest taka informatyczna prawda: nie naprawia się czegoś co dobrze działa. Czy mam zrobić OCCT swojego i4770 żebyś w końcu przestał się przejmować ?

Na ten procesor temperatura nie jest jakaś “nienormalna”, masz gluta pod czapką, T MAX dla niego to 105°C (wg Intela). MX 2 się nie wygrzewa, ma w sumie identyczne parametry na początku i w trakcie (sam jej używam).

Biorąc pod uwagę temp. otoczenia nie stresowałbym się. Jest jeszcze możliwość, że trafiłeś bardzo kiepską sztukę procesora :stuck_out_tongue:

Grzebałeś coś przy ustawieniach wentylatora dla Coolera? Czy podkręcałeś procesor?

 

 

Czyli ta pasta był by ok?

Próbowałem kręcić procek, podkręciło spokojnie nawet do 5ghz ale cofnąłem zniany, mam wszustko w biosie domyślne i w różnych programach. To moge sobie poustawiać wentyle tylko nie wiem na ile styknie.